Яндекс.Метрика

Зроби сам стяжку

Дуже часто в старому фонді квартир або приватному секторі багатьом доводиться стикатися з великими нерівностями підлоги. Починаємо розбиратися і розуміємо що підлога з дощок, а нам необхідно постелити ламінат або плитку. Для цих матеріалів підлога з дощок не годиться, необхідно жорстке підставу з бетону або стяжки. Також розібравши стару підлогу виявляємо під ним землю, тут тонку просту стяжку не зробиш, навіть не намагайтеся. У цьому випадку нам необхідно залити товсту міцну стяжку близько 100 мм. Для стяжки нам знадобляться такі матеріали:
1. Арматура. Підійде 8 мм , ви можете подивитися ціну продажу арматури .
2. Цемент. Бажано марка 400
3. Пісок.
4. На вибір — щебінь(не рекомендую), керамзит, будівельне сміття зі старої штукатурки, каменів і тп. Для підсипання.
5. Нитка
6. Водяний рівень
7. Правило
8. Мішалка для розчину.
9. Старі труби не великого діаметру для маяків (виберіть прямі) Через брак можна використовувати арматуру 10 — 12 мм

Розмітка
Необхідно зробити розмітку по рівню. Використовуючи водяний рівень виконайте по всіх кутках приміщення розмітку рівня. Знайдіть найвищу точку існуючої підлоги і відмітьте від поверхні підлоги в цій точці на стіні відмітку майбутньої поверхні стяжки з урахуванням підсипання(приблизно 140-150мм.) Відбийте по кутах рівень цієї позначки і натягніть нитки по периметру за відмітками.
Підсипка.
Виконайте підсипку однієї третини товщини стяжки і за допомогою нитки перевірте щоб товщина пдсыпки була рівномірною. Поверх підсипання викладіть арматуру кліткою так щоб осередки були розміром 150 — 250 мм. В місцях з’єднання арматури виконайте зварювання або зв’яжіть дротом. Готову кліть з арматури необхідно підняти трохи використовуючи камінчики.
Маяки
Тепер необхідно зробити маяки , за якими ми будемо стягувати розчин. Для цього змішати рішення 1 цемент і 3 піску.
Добре натягніть волосінь між тими що уздовж стін таким чином, щоб вона ковзала по них перпендикулярно. Розмітьте місце маяків щоб між ними відстань було менше правила на 100-200 мм Викладіть купки розчину вище ніж волосінь по довжині маяків, поверх купок покладіть трубу і обережно вдавлюють її в розчин, поки верх труби не буде злегка торкатися волосіні. Пересуваючи волосінь переконайтеся в рівномірності торкання труби з нею. Всі наступні маяки виставляємо також. Якщо ви замість труб використовуєте арматуру , то необхідно підкладати розчин по всій довжині арматури без проміжків інакше вона прогинається. Крім ліски контролюємо площину маяків рівнем з правилом. Коли виставлені маяки не ходіть по клітці арматури. Дайте висохнути маяках 24 години.
Стяжка
Після того як маяки готові , замішуємо розчин у мішалці 1 цемент і 3 піску. Готовий розчин виливаємо між маяками ( не робіть занадто рідкий розчин) і за допомогою правила зводимо до себе ведучи його по маяках.

стяжка

Одне приміщення бажано заливати за один раз, щоб уникнути розтріскування стяжки. Після того як залили все приміщення дайте стяжці застигнути (12 годин хв.) Після застигання (перевіряємо натисканням) акуратно вирізаємо труби і залишилися від них штроби закладаємо розчином і виконуємо залізнення з затіркою стяжки.
Всі стяжка готова, бажаю успіхів.

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.