Яндекс.Метрика

Як виконати теплоізоляцію труб своїми руками

теплоизоляция труб с помощью нагревательного кабеля

При будівництві будівель дуже важливо грамотно спроектувати і виконати всі необхідні комунікації. Помилки, які можуть статися при прокладці трубопроводів водопостачання, опалення і каналізації, можуть викликати протікання труб на стиках. Такі помилки виправити не так вже складно. А от неправильно вироблений монтаж теплоизоляции трубопроводов може призвести до промерзання труб і їх пошкодження.

теплоизоляция труб 2

Грамотно виконаний монтаж теплоізоляції комунікацій збільшує строк експлуатації трубопроводу і обумовлює його безперебійну службу. Монтаж і ремонт теплоізоляції повинні проводити фахівці високої кваліфікації. Для ізоляції трубопроводів повинні використовуватися матеріали високої якості, які відповідають умовам експлуатації. Теплоізоляція зазвичай проводиться після монтажу трубопроводу. У деяких випадках можливий монтаж теплоізоляції до установки труб на місце. До початку виробничих робіт необхідно, щоб:

трубопровід був підготовлений, тобто були закінчені всі зварювальні роботи;
комунікації пройшли випробування на міцність;
поверхня була покрита антикорозійним засобом.
Види матеріалів для теплоізоляції трубопроводів:
скловолокнисті утеплювачі;
базальтові утеплювачі;
пінополістирол;
пінополіуретан.

Утеплювачі з скловолокна і базальтової вати

теплоизоляция труб 3

Серед монтажників найбільшою популярністю користуються скловолокнисті утеплювачі. Це негорючий, досить легкий матеріал, який не схильний до гниття. Його також ще називають скловата. Матеріал виготовляється у вигляді рулонів або спресованих плит. Він має волокнисту структуру, внаслідок чого сильно вбирає вологу. Тому утеплені труби необхідно зверху накрити непромокальним матеріалом, наприклад, склотканиною, поліетиленом чи руберойдом. Для теплоізоляції підземних ділянок скловолокно не годиться. При монтажі скловати необхідно враховувати, що вона поступово утрамбовується.

Утеплювачі з базальтової мінеральної вати виготовляються у вигляді циліндрів і плит. Їх називають формові елементи. Вони володіють стійкістю до деформацій, високою міцністю і не пропускають вологу. Такі утеплювачі пожежобезпечні. Формові елементи можуть застосовуватися для наземних і підземних комунікацій. Ними можна утеплити як прямі ділянки, так і місця відводів. Формові елементи покривають захисним шаром з алюмінієвої фольги, пергаміну або руберойду. Монтаж циліндрів дуже простий і не вимагає професійних навичок. Єдиний недолік формових елементів — високі ціни.


Теплоізоляція з пінополістиролу і пінополіуретану

теплоизоляция труб 4

Пінополістирол або пінопласт для теплоизоляции труб виготовляється у вигляді шкаралуп. Кожна шкаралупа являє собою половинку труби з пінопласту. Для більш міцного з’єднання кожна шкаралупа має спеціальний шип і паз. При виконанні робіт з утеплення з’єднують між собою дві половинки шкаралупи і скріплюють їх між собою за допомогою спеціального клею або скотча.

При монтажі половинки труби зміщують на 10-15 см відносно один одного. Це забезпечує перехрест. Для утеплення складних ділянок, поворотів, вузлів використовують фігурні шкаралупи. Пінопласт розрахований на багаторазове застосування. Він може застосовуватися з зовнішнім покриттям або без нього. Цей матеріал відмінно підходить для утеплення наземних і підземних комунікацій.

Для утеплення може бути використаний пінополіуретан. Зазвичай виконують напилення матеріалу на вже змонтовані труби. За допомогою розпилювача на поверхню трубопроводу наносять спеціальний склад. Речовина міцно зчіплюється з поверхнею. Потім рідину спінюється і перетворюється в пористий матеріал з високою міцністю. Вийшов чудовий утеплювач для труб.

Зважаючи на те, що пінополіуретан погано переносить попадання сонячних променів, його необхідно покрити руберойдом або пофарбувати олійною фарбою. При монтажі можуть бути використані заздалегідь виготовлені форми. Як утеплювач використовують подвійні труби. Для підземних трубопроводів зовнішню трубу виготовляють з пластику, а для наземних — з оцинкованої сталі. Проміжок між зовнішньою і внутрішньою трубою наповнюють пінополіуретаном.

Дивись ще:

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.