Яндекс.Метрика

Як самому встановити каналізаційний насос.

Планування розташування санвузлів і сантехнічних приладів в заміських будинках і дачах завжди пов’язана з тією трудністю, що їх необхідно розташовувати поблизу від каналізаційного стояка. Також підводять до стояка труби повинні мати ухил у його бік, щоб стічні води могли рухатися самопливом. Такі умовності накладають певні обмеження — вся сантехніка повинна розташовуватися недалеко один від одного. Ця проблема стає неактуальною, якщо встановити каналізаційні насоси. Використання цих насосів дозволяє встановлювати унітаз, пральну машину, душ та інші прилади там, де вам зручно, в підвалі або цокольному поверсі — нижче розташування основної каналізаційної труби. Особливо це актуально для кафе, ресторанів і спортивних клубів, розташованих в підвальних приміщеннях багатоповерхівок. Іноді в заміських будинках ставлять фекальні насоси, переробні стоки з усього будинку і перекачують в септик. Такі насоси відрізняються від описаних вище, і щоб не помилитися, необхідно розуміти, для чого який насос призначений.

Каналізаційні насоси можна умовно розділити на дві категорії: побутові та промислові. Побутові насоси призначені для перекачування стічних вод від одного або декількох споживачів і можуть використовуватися в заміських будинках, приватних маленьких готелях, кафе, ресторанах, барах, клубах і магазинах. Промислові каналізаційні насоси встановлюються в багатоповерхових будинках або навіть на підстанціях, провідних в каналізаційний колектор.

Розглянемо установку побутових насосів.
Каналізаційні насоси для побутових потреб розрізняються за призначенням і місцем, де вони застосовуються, а також мають конструктивні відмінності. Наприклад, існують насоси, які встановлюються безпосередньо під споживача води, а є насоси для примусової каналізації, які встановлюються в колодязі септика або каналізаційної насосної станції.
Побутові каналізаційні насоси бувають в такому виконанні:
Каналізаційний насос для унітазу (оснащений подрібнювачем).

канализационный насос унитаз

Насос такого типу встановлюється безпосередньо за унітазом не далі 40 см і являє собою коробку, розміром приблизно як зливний бачок унітазу. Колір корпусу насоса можна підібрати такий, щоб він відповідав кольору унітазу і не кидався в очі. Агрегат підключається до відводить від унітазу трубі. При зливі води в унітазі вона заповнює насос, де металеві лопаті-подрібнювачі перемелюють фекальні маси і туалетний папір. З більш серйозним сміттям, наприклад, рушником і засобом особистої гігієни такий насос не впорається.
Після подрібнення сміття стічні води подаються по трубопроводу в каналізаційний стояк. Зазвичай подібні насоси для унітазів здатні перекачувати рідини до 10 м у висоту і до 100 м в горизонтальній площині. Після того, як стічні води будуть спрямовані в каналізацію, гідрозатвор унітазу знову заповнюється водою.

устройство канализационного котла
Відводять від насоса труби можуть мати діаметр від 18 мм до 40 мм. Це дозволяє прокладати їх без шкоди загальному дизайну приміщення, наприклад, за гіпсокартонною обшивкою або під стелею. Насоси-подрібнювачі дозволяють встановлювати унітази в будь-якому приміщенні, не залежно від розташування каналізаційного стояка, а також нижче розташування основної стічної труби. Наприклад, це може бути підвал, цокольний поверх, перепланування в типовій квартирі і перенесення санвузла в інше місце.
Максимальна температура стічних вод, які може перекачувати каналізаційний насос для унітазу, знаходиться в діапазоні +35 °С — +50 °С. Більш детально це зазначено в інструкції до конкретної моделі. Також багато насоси мають додатковий вхідний отвір для зливу з умивальника, душу або біде, пісуара. Тому температура води має велике значення. Якщо температура води виявиться набагато більше, насос може вийти з ладу, хоча в деяких моделях встановлена захист, що дозволяє перекачувати гарячу воду протягом короткого часу (30 хвилин), але не постійно.
Крім насосів для унітазу, що представляють собою коробку розмірами приблизно 30х45х16 см, існують ще вбудовані насоси-подрібнювачі для підвісних унітазів. Вони мають компактні розміри, товщина не перевищує 12 см, тому їх зручно ховати за гіпсокартонною перегородкою.
Каналізаційний насос для кухні (без подрібнювача).

канализац насос для кухни
Такі насоси ще називають санітарними, так як вони перекачують брудну воду, але не забезпечені подрібнювачем, а значить, сливаемая вода не повинна містити сторонніх предметів. Каналізаційні насоси для кухні мають кілька вхідних патрубків, тому до них можна підключити злив з раковини на кухні, ванної, душа, умивальника. Встановлюються вони в шафі під мийкою або будь-якому зручному місці. Зверніть увагу на максимальну температуру стічних вод, які може перекачувати такий насос. Також важливо, що насоси для кухні швидко покриваються товстим нальотом зсередини і вимагають своєчасної очистки.
Каналізаційний насос +75 °С.
nasos_temperatur 75
Дану категорію каналізаційних насосів необхідно виділити окремо. Подібні агрегати можуть відводити гарячі стічні води від пральних і посудомийних машин, а також ванни і душу.
Установка каналізаційного насоса
Підключення каналізаційного насоса до унітазу

Більшість насосів для унітазу мають додаткові вхідні патрубки, які можна підключити злив з умивальника, душу, біде і пісуара. Тому з допомогою одного насоса можна забезпечити відведення стічних вод з цілого санвузла. Звичайний каналізаційний насос встановлюється за унітазом не далі 40 см від нього.
Зверніть увагу на діаметр вхідного патрубка на насосі. Він повинен відповідати вихідному патрубку зливної каналізаційної труби з унітазу (виходу унітазу). Якщо діаметр цих отворів відрізняється, то установка буде неправильною.
Перед установкою каналізаційного насоса уважно прочитайте інструкцію. Найчастіше вона забезпечена всіма необхідними схемами та рекомендаціями, а в комплект самого насоса входить все необхідне, аж до шурупів кріплення.

pravila_montazha_nasosa_dlya_unitaza
Насамперед необхідно вставити у вхідні з’єднувальні патрубки коліна або підводять труби.
Потім встановити насос за унітазом і закріпити його до підлоги за допомогою шурупів. На корпусі насоса є спеціальні литі вушка з отворами для кріплення.
Всі підводять до насоса труби повинні розташовуватися з ухилом 3 см на 1 м, забезпечуючи просування стічних вод самопливом.

pravila_ustanovki_nasosa_dlya_unitaza

Потім у вихідний отвір підключається відводить каналізаційна труба. Які існують рекомендації щодо її розташування, вказано на фото-прикладі (залежність напору від висоти і довжини трубопроводу).

размеры
слі модель каналізаційного насоса передбачає відведення вентиляції, то необхідно вивести вентиляційний канал вище коника даху будинку. Хоча існують моделі з вугільним фільтром, що забезпечують відсутність неприємних запахів в будинку.
Підключення насоса до електромережі здійснюється через автомат ПЗВ на 30 мА. Якщо модель насоса поставляється з готової виделкою, то його можна підключити в персональну розетку, кабель до якої повинен бути проведений безпосередньо від щитка і ПЗВ.
Всі вигини відвідних і підвідних труб повинні бути плавними.
Всі з’єднання трубопроводів необхідно здійснювати пайкою, зварюванням або клейовими з’єднаннями.
Якщо є необхідність відвести стічні води у вертикальній площині, то вертикальний ділянку відвідної труби необхідно зробити не далі 30 см від виходу з насоса. Це забезпечить нормальний тиск в трубопроводі.
Зверніть увагу, що каналізаційний насос для унітазу не можна встановлювати нижче рівня підлоги в приямках. Тільки поруч з унітазом, забезпечивши вільний доступ до насосу для обслуговування і ремонту. Щоб вода, яку відводить насос, не могла повертатися назад, на вихідному патрубку необхідно встановити зворотний клапан.


Підключення каналізаційного насоса на кухні

подключение кухонного насоса
Якщо на кухні планується встановлювати посудомийну або пральну машину, то каналізаційний насос необхідно підбирати стійкий до високої температури до +90 °С. Встановлювати каналізаційний насос на кухні можна в будь-якому місці — в шафі під мийкою, біля стіни, у комірчині або іншому зручному місці. Головне — розрахувати все так, щоб всі підвідні труби розташовувалися з достатнім ухилом (3 см на 1 м) і не мали занадто велику протяжність. Інакше доведеться використовувати кілька насосів.
Поради по підключенню каналізаційного насоса для кухні:
Якщо використовується кілька насосів напірної каналізації, то вони повинні мати індивідуальні входи в загальний стояк або магістраль. З’єднання відводять від насосів труб в одну заборонено.
Якщо відводить від насоса труба має протяжний горизонтальний ділянку, який розташований нижче рівня насоса, то в самій верхній точці необхідно встановити клапан (0,7 бар), що забезпечує доступ повітря після відключення насоса.
Якщо модель насоса вимагає облаштування охолодження електричної схеми повітрям, то в комплекті з насосом буде спеціальна пластикова трубка, яку необхідно завести в спеціальний отвір в корпусі і вивести вертикально на 50 — 80 см вище насоса. Так буде забезпечуватися приплив повітря для охолодження електросхем.
Відводить від насоса труба повинна бути з твердого пластику, наприклад, поліпропілену або поліетилену. Гнучку гофру в напірної каналізації використовувати не можна.
Установка каналізаційного насоса своїми руками — завдання не складна, але тільки в тому випадку, якщо строго слідувати інструкції і не йти на компроміси. Наприклад, не можна встановлювати каналізаційний насос для унітазу в збірному колодязі або насос з обмеженням по температурі +35 °С підключати до пральної машини. Безпосередньо для підключення насоса надається детальна інструкція. Якщо раптом Ви не можете самостійно розібратися в ній, не ризикуйте, зверніться за допомогою до професіоналів.

Дивись ще:

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.