Яндекс.Метрика

Як самому укласти тротуарну плитку

      Справа насправді не хитра , але деякі тонкощі просто необхідно знати для правильного укладання.
     Тротуарна плитка дуже різноманітна як за матеріалом, з якого вона виготовлена , так і за формою. До матеріалу і якості його необхідно підійти дуже серйозно, тут економить не слід. Дуже відповідально підійдіть до вибору постачальника тротуарної плитки. Серйозний виробник тротуарної плитки дасть вам досить великий гарантійний термін на плитку, наприклад на сайті www.nartex.ua фірма Нартекс пропонує мінімальний термін гарантії — 10 років. Так само у серйозних виробників гарантуються точні геометричні збіги розмірів з різних партій плитки, що дуже важливо, якщо ви викладаєте якийсь візерунок .
     

    Плитку ви вибрали, придбали, тепер необхідно підготувати майданчик двору для укладання плитки. Якщо є якесь покриття(асфальт, стара плитка) , то його треба видалити, також приберіть всю рослинність. Постарайтеся прибрати максимально височини горбки і т. п. І вирівняти площину, поглиблення якщо вони є необхідно засипати ґрунтом і добре утрамбувати.

 

Площадка повинна бути під поперечним ухилом не менше 5%, щоб вода не застоювалася. Розрахуйте висоту підстави (бажано 2 см вище, т. к. при ущільненні відбудеться усадка).
Відміряйте на кілках висоту насипу піску. Висота насипу має бути 5 — 7 см.
На зазначеній висоті натягніть між колів шнур.
Відсипте по майданчику пісок і розрівняйте його граблями.
Ретельно пролийте водою з шланга до того моменту, щоб стояли калюжі.
Приблизно через 2 — 3 години в сонячний день, або на наступний день, якщо погода похмура профілем вирівняйте поверхню до рівної гладкої форми.
Приготуйте піщано-цементну суміш у 8/1.
Висота піщано-цементної суміші повинна бути 3 — 4 см.
Відміряйте на кілках висоту насипу піщано-цементної суміші і натягніть шнур
Відсипте суху піщано-цементну суміш, розрівняйте.
Зробіть швелером до рівної поверхні.
Визначте потрібний малюнок якщо він є .
Натягніть шнур по фасці плитки.
Перший ряд необхідно викласти по шнуру.

Плитку треба класти від себе на підготовлену поверхню.
Укладати треба по діагоналі, накладати нову плитку зверху таким чином, щоб вона щільно прилягала до попередньої щоб уникнути збільшення товщини швів.
Якщо плитка лягла нерівно, кельмою акуратно підкласти під неї пісок і трамбуванням обережно вирівняти її знову.
Після закінчення укладання слід в місцях явних перевищень вирівняти елементи мощення з допомогою гумового молотка під будівельний рівень.
Закінчивши укладання всіх плиток, потрібно промести шви піщано-цементною сумішшю (8/1).
Зі шланга з розсіювачем зволожити піщано-цементну суміш в зазорах. Після цього при необхідності посипте у зазори ще суміш.
В місцях підвищеної вологості (наприклад, під стоками з дахів) потрібно використовувати суху піщано-цементну суміш (3/1).
Для додання майданчику точної геометричної форми можна встановити пішохідний бордюр і доповнити незавершені ділянки половинками або запиленными за формою плитками.

Ось і все, бажаю успіхів

Дивись ще:

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.