Яндекс.Метрика

Як самому постелити теплу підлогу.

Як самому постелити теплу підлогу.

тепла підлога
Кожен з вас стикався з проблемою коли наприклад на веранді або кухні неможливо ходити босоніж по плитці з-за дуже холодної підлоги. Та й коли сильно тягне по ногах теж не дуже приємно і загрожує простудними захворюваннями. Прості системи опалення в цих випадках абсолютно не допомагають. Але для вирішення цих проблем існують системи теплої підлоги. Системи теплої підлоги поділяють на два типи: Водяна — це коли труби простягаються в стяжці і живляться від котла; електрична — спеціальні кабелю теж проходять в стяжці, але джерелом енергії є електрика. У цій статті ми розглянемо як самому встановити саме електричну систему. Кабель будемо використовувати ось такий , обладнання теж.

Площа нагріву
Наприклад у ванній. Найчастіше, підлога у ванній застеляється керамічною плиткою, з використанням спеціального клею. Припустимо, що площа вашої ванної кімнати — 6 кв.м. Тепер визначитеся з тим, яка площа підлоги не зайнята ні чим. Як правило, приблизно, половина площі підлоги ванних кімнат залишається вільною. Все інше займають предмети сантехніки. Отже, вільної поверхні у нас залишається тільки, близько 3 кв.м.
При визначенні площі під нагрівальні мати, треба пам’ятати, що нагріватися буде не тільки та частина підлоги на якій лежить нагрівальний мат, але, і підлогу, на віддалі до 50 см від гріючого кабелю. Так як гріють мати укладаються під плитку, клей, то тепло виробляється гріючою кабелем буде передаватися не тільки плитці, але і знаходиться нижче бетонної основи підлоги. Прогріваючись, бетон поширює тепло далі, на сусідні ділянки. Таким чином нагрівання відбувається на значній площі.
Виходячи з цього, можна зробити висновок, що для ванних кімнат, достатньо 25% площі підлоги забезпечити нагріванням. У нашому випадку, Коли площа нашої ванни 6 кв.м., буде достатньо 1,5 кв.м. нагрівального мату. Якщо врахувати, що мати поставляються шириною 0,5 м, то для покриття площі 1,5 кв.м, нам потрібно мат, довжиною 3 м.
(1,5кв.м. : 0,5м = 3м.). Звичайно, приймати рішення про необхідної полощади потрібно індивідуально, і частіше, площа мата потрібно ще менше.
Готуємо підлога
Тепер прийшла пора підготувати поверхню для укладання нагрівальних матів. Але, перше, що потрібно зробити, це зробити штробу в підлозі для укладання датчика температури під мат. Якщо ви плануєте живлять дроти і провід датчика зробити прихованими, то доведеться зробити штробу і в стіні. Якщо немає необхідності робити проводку прихованої, можна прокласти кабель-канал до місця кріплення терморегулятора.
Після штробірованія підлоги і стіни, необхідно ретельно очистити поверхню підлоги. Категорично не допускається попадання гострих предметів під гріючий кабель, так як згодом може статися пошкодження ізоляції.
Датчик температури
Як правило, в комплекті поставки терморегулятора для теплої підлоги, є датчик температури, для оперативного контролю нагрівання. Його необхідно помістити в приготований заздалегідь штробу. Для цього датчик спочатку помістити в гофровану пластикову трубку, діаметром 16 мм. Кінець трубки, який буде знаходитися пон нагрівальним матом, необхідно закрити, для уникнення попадання всередину, укладочного плиткового клею і сміття.
Тепер, підготовлену таким чином трубку з вмонтованим всередину датчиком, укладаємо в паз. Іноді, хоч і нечасто, датчик температури може вийти з ладу. Ми повинні мати можливість його змінити. Якби датчик перебував не в трубці, а був замурований в підлозі, то замінити його неможливо.
Мат

нагревальный мат

Нагрівальний мат являє собою пластикову сітку, з прикріпленим до неї гріючою кабелем. Гріючий кабель з’єднується з електричною мережею 220в. через, так званий, «холодний кінець», що представляє із себе звичайний з’єднувальний провід. Холодний кінець і гріючий кабель з’єднуються між собою за допомогою спеціальної муфти.
При укладанні нагрівального мата, потрібно намагатися розташувати його так, щоб холодний кінець і сполучна муфта, распологались в штробі, в яку вкладається датчик температури.
Як правило, сітка з якої виготовлений нагрівальний мат просякнута клейовим складом, що полегшує укладку матів на підлозі. При добре підготовленій поверхні підлоги, при укладанні мата, його достатньо притиснути, і мат залишається зафіксованим. Це полегшує подальшу роботу з підлогою, зокрема при нанесенні плиткового клею мат не зміщується.
Сітку нагрівального мата допускається розрізати для зручності укладання, але категорично забороняється різати гріючий кабель.При укладання нагрівальних матів не допускайте того, щоб ділянки кабелю, що гріє перебували близько один до одного, тим більше стикалися між собою. Це обов’язково призведе до перегріву ділянки підлоги і виходу з ладу нагрівального мату.
Після того, як нагрівальні мати покладені та закріплені, датчик температури і «холодний кінець» веведены до місця кріплення терморегулятора, не полінуйтеся, і перевірте за допомогою приладу немає обрив або замикання в нагрівальної ланцюга. Якщо цього не зробити, і відразу укласти плитку, а згодом виявиться, що де-то в ланцюзі є несправність, переробляти всю роботу буває дуже прикро.
після того, як ми переконалися, у повній справності гріючих матів приступаємо до укладання шару плиткового клею або ровнителя підлоги. При нанесенні клею потрібно стежити за відсутністю повітряних бульбашок, так як вони ускладнюють відведення тепла і призводять до перегріву ділянок підлоги. Так-же при нанесенні клею потрібно уникати використання гострих інструментів, щоб не пошкодити ізоляцію кабелю.
Після того, як ми нанесли шар клею на укладені нагрівальні мати, необхідно дати клею підсохнути, а за тим приступаємо до укладання плитки звичайним способом.
Єдина вимога, яку необхідно дотримати — постаратися не допускати повітряних бульбашок при укладанні. Чому? Зрозуміло з попереднього кроку.
Для використання підійде будь-регулятор температури застосовуваний для теплих підлог різних систем. Вам необхідно визначитися з потужністю терморегулятора, виходячи з того, яку потужність споживає уложеный вами нагрівальний мат.
Кімнатні регулятори температури в основному розраховані на навантаження у 16А або 3520 Вт. Різні модифікації терморегуляторів дозволяють програмувати час роботи, включення і відключення обігріву підлоги, температуру нагрівання. В залежності від того, що потрібно саме Вам, підбирається терморегулятор.
Підключення терморегулятора бажано доручити кваліфікованому спеціалісту.
Терморегулятор рекомендується встановлювати поблизу наявної електропроводки, якщо не потрібна монтаж спеціальної проводки для підключення системи. Він встановлюється на стіні, в найбільш зручному для користувача місці (поруч з розетками), так, щоб не заважати подальшій розстановці меблів, монтажу кухні та встановлення побутової техніки. Регулятор можна встановлювати стаціонарно, як електричну розетку для прихованої проводки або підключати у вже наявну розетку за допомогою шнура. Провід живлення та провід датчика, що йдуть від терморегулятора безпосередньо на плівку, можна приховати в стіні або закрити декоративним коробом для електропроводки. Обов’язково враховуйте додаткові електричні пристрої, які можуть бути підключені до тієї ж мережі. Для системи, потужністю 2 кВт і більше рекомендується проводити підключення через окремий «автомат».
для зручності підключення, кожен терморегулятор забезпечений пояснювальними написами, що значно полегшує його підключення.
Експлуатувати тепла підлога на повну потужність рекомендується після остаточного затвердіння плиткового клею. Зазвичай через 5-7 днів.

Дивись ще:

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.