Яндекс.Метрика

Виготовлення фундаменту своїми руками з блоків ФБС.

ФБС 9.3.6Т

У минулій статті ми з вами розглядали закладку фундаменту за допомогою заливки опалубок бетоном, але є і інші способи, найбільш швидкі та ефективні дозволяють економити дорогоцінний час. Розглянемо закладку стрічкового і стовпчастого фундаменту з блоків ФБС. Такий фундамент підійде в тому випадку, якщо ви будуєте невелику будову типу гаража, лазні, гостьового будиночка, будинки в один поверх, будинки по канадській технології.

ФБС — це фундаментні блоки з бетону стандартних розмірів. У споруді фундаменту ФБС є як плюси так і мінуси. До плюсів відносимо : швидке будівництво, можна будувати в будь-яку погоду, ідеально підходить якщо грунт з піску, не вимагає особливих навичок при будівництві, блоки є різних розмірів і конфігурацій. Є в такому способі звичайно і мінуси: в першу чергу це необхідний для підняття блоків кран, фундамент не такий міцний, як монолітний, не для всіх типів грунту підходить. 

Основні розміри блоків ФБС:

ФБС

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виробляємо кладку фундаменту.
Підготовка котловану під фундамент нічим не відрізняється від підготовки під монолітний фундамент. Викладайте блоки ФБС за типом цегляної кладки скріплюючи їх між собою цементним розчином(грудок і каменів в розчині не повинно бути). Допуск відхилення до 15 мм. На 10 м. Не допускайте різних порожнеч між блоками, дотримуючись товщину шва не більше 15 мм. Бажано також під нижній ряд блоків прокласти толь для запобігання натягування вологи з грунту. Також після того, як ви виклали всі ряди і після висихання розчину в швах, обробіть зовнішню сторону блоків смолою або рідким бітумом у два — три шари, також прокладете толь під майбутні стіни.
Стовпчастий фундамент відрізняється від стрічкового тим що викладається не смуга по периметру будівлі, а стовпчики з блоків. Цей тип фундаменту підходить для легких будівель з щитів. Або легких гаражів. Перед кладкою стовпчика необхідно під нього виготовити подушку. Для цього треба добре утрамбувати дно, насипати щебінь в 10 см. , потім пісок товщиною шару 5 см. і після цього робити кладку стовпчика. Принцип кладки такий же як і в стрічковому. Всі стовпчики необхідно встановлювати строго в одному рівні, для цього використовуйте натягнуту мотузку за рівнем. Ось і вся основна інформація необхідна для самостійного будівництва, бажаю вам успіхів.

 

Дивись ще:

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.