Яндекс.Метрика

Вибір лінолеуму і його укладання

У народі ремонт здавна порівнюють зі стихійним лихом. Проте до недавнього часу це розхожий вислів я не приймала всерйоз. Ну що може бути архі складного, скажімо, в поклейке шпалер або укладанні лінолеуму? Ан, ні! Народ просто так не скаже. У цьому я особисто переконалася, коли ми з чоловіком вирішили грунтовно відремонтувати кухню.

Вибір лінолеуму і його укладання

Неабияк намучившись зі стінами та стелею, ми нарешті приступили до завершального етапу ремонтних робіт: укладання підлогового покриття. Однак для початку нам слід було визначити, яке, власне, покриття ми будемо укладати?Побродивши по різних веб-ресурсів і відвідавши кілька магазинів з продажу будматеріалів онлайн , ми з’ясували, що найбільш поширеними варіантами підлогового покриття є:
— лінолеум-
— ламінат-
— паркет-
— ковролін-
— керамічна плитка.
Ковролін ми відкинули відразу. Кухня за визначенням не місце для такого підлогового покриття. Паркет видався надто дорогим. До того ж, на наш погляд, він, як і більш доступний за ціною ламінат, не володіє високим ступенем вологостійкості, що для кухонного приміщення важливо. Залишалося зробити вибір між лінолеумом і керамічною плиткою. Великих труднощів це не склало. Досвід користування цими видами підлогових покриттів у нас був, тому керамічна плитка нас не спокусила. Без установки системи підігріву керамічний підлогу досить холодний. До того ж практично будь-яка випадково загублений річ на такій підлозі розлітається на друзки. Керуючись даними обставинами, ми остаточно і безповоротно вирішили брати лінолеум. Однак відразу ж виникло питання, як з безлічі різновидів цього підлогового покриття вибрати те, яке підійде саме нам? Допитавши з пристрастю продавців-консультантів, ми зьясували, що для правильного вибору лінолеуму потрібно звернути увагу на його характеристики, в тому числі:
— клас застосування-
— область застосування.

Перший показник дозволяє судити про зносостійкість підлогового покриття. Він позначається цифрами 21, 22, 23, 31, 32, 33, 34, 41, 42, 43. При цьому, чим більше цифра, тим міцніше лінолеум.
Другий показник визначає вид лінолеуму в залежності від того, де він буде експлуатуватися. У цьому звьязку розрізняють побутовий, напівкомерційний (офісний) і комерційний лінолеум. Як правило, побутовий лінолеум відповідає 21, 22 та 23 класу застосування. Напівкомерційний — 31-34. Комерційний — 41-43.
У нашому випадку визначальним стало те, що лінолеум планувався як кухонного підлогового покриття, тому ми вирішили придбати побутовий лінолеум 23 класу застосування. Кухня — це таке приміщення, яке відчуває максимальне навантаження, тому покупка підлогового покриття меншого класу застосування була б недоцільна.
Крім перерахованих показників, ми також звернули увагу на структуру лінолеуму. Виявилося, що за бажанням покупця йому можуть запропонувати лінолеум на спіненої основі (відрізняється підвищеною влагоустойчивостью), на тканинній основі (добре зберігає тепло) або безосновний (найменш міцний, проте сліди зносу на ньому практично не помітні). Ми зупинили свій вибір на лінолеумі з тканинною основою з повсті.
Коли питання з придбанням було вирішене, почався найвідповідальніший етап у наших ремонтних роботах — власне, сам процес укладання підлогового покриття. Сімейним радою ми вирішили не вдаватися до допомоги сторонніх майстрів, а справлятися самостійно, своїми руками.
Перед укладанням лінолеуму ми дали йому відлежатися при кімнатній температурі протягом двох днів. Паралельно ми підготували підлогу на кухні. Він у нас бетонний. Нам пощастило, перевіривши будівельним рівнем поверхню підлоги, ми встановили, що за допомогою бетонної стяжки її вирівнювати не буде потрібно, але окремі шорсткості, проте, доведеться зашпатльовать. Ширина лінолеуму практично збігалася з шириною кімнати, тому нам треба було лише трохи обрізати надлишки з тим, правда, умовою, щоб між стінами і лінолеумом залишався зазор розміром 5-10 міліметрів (це необхідно, щоб уникнути деформації). Зізнатися, тут ми припустилися помилки: «гурток крою» ми влаштували не в кухні, а в залі, де було просторіше. Як шаблон використовували старий лінолеум. Однак так чинити не слід. Підгонка підлогового покриття все таки повинна здійснюватися там, де воно буде укладатися. Справа в тому, що використовуваний нами «шаблонний» метод дав збій — зазор між однією зі стін і лінолеумом виявився трохи більше бажан
их 5-10 міліметрів.
Оскільки площа кухні у нас невелика і часто рухати меблі на ній ми не планували, приклеювати лінолеум по всій поверхні ми не стали: на рідкі цвяхи «посадили» тільки в декількох місцях, де був ризик зачіпати край. Зокрема, біля дверного порожка. Останнім штрихом укладання підлогового покриття став кріплення плінтусів.
Ось так, методом проб і помилок ми впоралися з нашим «стихійним лихом» на кухні. Сподіваюся, мій скромний ремонтний досвід виявиться кому-небудь корисний.

Дивись ще:

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.