Яндекс.Метрика

Утеплення мансарди

Утеплення мансардного поверху я почав з утеплення дахового простору і стін, далі справив монтаж додаткових елементів опалювальної системи і поставив резервне живлення для циркуляційного насоса.
Стіни і дах облицьовували багатошаровим способом: пароізоляція, фольгований утеплювач «Ізоспан» («Адгілін» і т.д.) від 3 до 10 міліметрів-100 міліметровий пінополістирол-лист ДВП (пофарбований оліфою або просоченням).
Важкодоступні і кутові місця забив матами з скловати товщиною 50 міліметрів.

Всі щілини, стики між пінопластом ретельно запiнив монтажною піною.

uteplenie-mansardy_1
uteplenie-mansardy_2

Навіть коли виробляв утеплення, вже відразу помітив значне підвищення температури в «кишенях» мансарди.

Стіни мансарди прошив «Ізоспаном» за допомогою будівельного степлера.

uteplenie-mansardy_3

Для опалення будинку у мене використовувався водогрійний газовий котел Сигнал 10, він стаціонарного типу, досить надійний, оскільки його конструкція без електронних компонентів.

Площа опалення зросла на 50%, і хоча опалення котла було за паспортом розраховане максимально на 150 квадратних метрів, то при добре виконаних заходах щодо збереження тепла, вдасться протоплювати понад 200 квадратних метрів.
Відповідно довелося частково переобладнати систему опалення, замінивши деякі елементи.

Так як температурні режими роботи котла збільшилися, у зв’язку із зростанням опалювальної площі, то довелося провести заміну стояка магістралі. Матеріал труби повинен бути більш надійний до високої температури, замість поліпропілену я підготував півтораметровий металевий трубопровід з штуцерами під додаткові лінії.

uteplenie-mansardy_4

Гілку для опалення мансарди, як і інші дві на першому поверсі обладнав запірними кранами, це дуже важливий аспект, що дозволяє виробляти регулювання потоків теплоносія.
Розширювальний бак поставив в самiй верхній точці в кишені під дахом і також утеплив фольгированним «Ізоспаном».

Всі труби що знаходяться в даховому простору помістив в поролонові чохли.

uteplenie-mansardy_5

Різнорівнева опалювальна система і конструкційна простота котла вимагає наявність насоса з тиском водяного стовпа до 6 метрів.

Насос в такій системі працює практично постійно, лише переключається на різну продуктивність. Харчується насос від стандартної побутової електромережі, а споживана потужність максимально становить 50 ват.

Отже, система опалення з циркуляційним насосом в багатоповерховому будинку не надійна при аварійному відключенні струму електромережі. Спеціалізоване резервне джерело живлення порівняно дороге, тому запропоную як дешеву альтернативу стандартний, джерело безперебійного живлення для оргтехніки.

Монтаж ДБЖ до насоса опалення забезпечується видаленням штекера вилки на виході приладу та підключенням проводів до рознімної  на насосі. В основний час, насос функціонує від центральної мережі.

Практично, застосувавши «бесперебойник» для живлення насоса з паспортною потужністю 40-50 ват, можна домогтися роботи при аварійному відключенні від побутової мережі на протязі 6-8 годин, використовуючи ДБЖ потужністю всього 1000-1200 Ватт. Зазвичай цього достатньо, тим більше, що харчування можна короткочасно включати, щоб насос прогнав воду в системі.

Також до резервного джерела можна підключити більш складний навісний котел, час його роботи при відключенні мережевої напруги буде достатнім, так як в пристрої котла використовується аналогічний насос, а на харчування електронного блоку управління і запірної апаратури енерговитрати будуть нікчемними.

Головне, що «бесперебойник» буде ефективно працювати, не дозволяючи встати котлу в аварійний режим при відключенні від електромережі.
Комплекс даних заходів з утеплення приміщень і оптимального обігріву значно дозволить зберегти тепло у вашому будинку і зменшить витрати на споживання газу для опалення.

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.