Яндекс.Метрика

Твердопаливні котли опалення

котел

Твердопаливні котли широко застосовуються як резервний теплогенератор, частково або повністю забезпечує опалення і гаряче водопостачання. Рідше використовується як основний теплогенератор, тому вимагають більш або менш частого завантаження паливом, а також регулярного чищення від смол і нагару. В якості резервного теплогенератора як правило застосовується звичайні твердопаливні котли з чавунними теплообмінниками. В якості основного теплогенератора як правило застосовуються піролізні твердопаливні котли, схема підключення яких передбачає буфферную ємність яка служить акумулятором тепла. Пелетные котли в даному розділі не розглядаються на увазі відсутність на ринку якісних пелет, що перетворює даний тип обладнання в абсолютно даремний.

 

Твердопаливні котли — особливості застосування


Сучасна система опалення обов’язково повинна мати резервний теплогенератор, бажано щоб він використовував відмінний від основного котла тип енергоносія. Основним теплогенератором в більшості випадках сьогодні явлеется газовий котел. Встановивши резервний теплогенератор ми захищаємо будинок від замерзання в разі виходу з ладу газового котла, або при виникненні проблем з газом. Також з’являється можливість не допускати переходу на більш високі тарифи по газу, які залежать від обсягу, перемикаючи опалення з основного газового котла на резервний. В якості резервного котла можна застосовувати твердопаливні котли. Застосувавши в якості резервного — звичайний твердопаливний котел, ми отримуємо просту схему підключення, невисоку стоймость обладнання, тривалий термін служби чавунного котла, можливість використовувати різне дешеве паливо (кам’яне та буре вугілля, кокс, вугільні брикети, дрова, деревну стружку). Необхідно враховувати, що потужність котла може сильно змінюватися в залежності від застосовуваного палива, сорти деревини, її вологості. Смолиста, деревина волога окрім низької теплотворності, швидко забиває теплообмінник котла нагаром, що вимагає постійного обслуговування. Також необхідно враховувати що потужність працюючого звичайного твердопаливного котла досить складно регулювати, тому необхідно забезпечувати постійний відбір потужності системою опалення. Тривалість автономної роботи твердопаливного котла звичайного дуже невелика (без використання буферної ємності), і залежить від величини завантажувальної камери котла і використовуваного палива. Тому в якості основного котла, коли необхідно максимальний час автономної роботи, застосовується схема з піролізним котлом і буферною ємністю.

Піролізний твердопаливний котел як основний теплогенератор.

Принцип роботи піролізного котла полягає в тому, що під впливом підвищеної температури і в умовах нестачі кисню деревина починає розкладатися на твердий залишок і летючу частина — піролізний газ. Піролізний газ змішуючись з повітрям при високій температурі згарает, що нагадує принцип роботи газового котла. Такий принцип роботи забезпечує найвищий ККД серед твердопаливних котлів, тривалий час автономної роботи, і простоту управління тому керувати процесом горіння газу набагато простіше. Так само не мало важливо, що процедура піролізного горіння відрізняється формуванням незначної кількості золи і сажі, саме тому це обладнання вкрай рідко вимагає очищення. Піролізний котел застосовується спільно з буферною ємністю, в яку сбрасывае всі выработоное тепло. По мірі необхідності система опалення використовує накопичене тепло в буферній ємності для обігріву приміщень і приготування горясчей води. Така схема забезпечує високий ККД котла, бо все выработаное тепло використовується системою опалення і тривалий час автономної роботи.

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.