Яндекс.Метрика

Трансформатор Тесла на Качор Бровина від 220 вольт

У цій статті я розповім про те, як виготовити Качор Бровина відносно не маленької потужності притому ж наборі деталей. Так що ж таке «Качор», за своєю суттю це подоба котушки Тесла, яка ж я є резонансним трансформатором за допомогою якого можна отримати величезне напруга високої частоти і отже сильне електромагнітне поле яке володіє досить цікавими властивостями. І так залишимо слова і перейдемо власне до процесу складання установки. -Але звичайно перш ніж зібрати, щось потрібно зрозуміти, як це працює і-з чого собірается.Вот схема установки.

Харчується схема напругою мережі 220 В яке перш ніж перейди власне до основної генераторної частини Качор випрямляється через діод D1 і знижується за коштами дроселя, як дроселя я використовував трансформатор на 12 вольт який включається обмоткою 220 простіше кажучи беремо два дроти до яких на трансформаторі підключається мережа 220 і один з них так само підключаємо до 220 а другий іде на харчування Качор до конденсатора С1. Тепер перейдемо до резисторам, R2 можна використовувати середньої потужності я використовував радянський середнього розміру, що стосується R1 у мене просто не було в наявності такого наминала і я використав 4 по 12 КОм-великої потужності і всі резистори залишилися холодними навіть після довгої роботи. Тепер торкнемося транзистора найдефіцитнішою деталлю установки. КТ828 можна взяти тільки в крайньому випадку якщо немає можливості дістати імпортні, а саме відмінну роботу показав транзистор С5244А фірми Panasonic — але не повторюйте моїх помилок не намагайтеся прибирати дросель або ставити дуже маленький, в моєму випадку я прибрав його взагалі і транзистор вибухнув досить не слабо . Можна використовувати і-2SA1943 і схожі з такими параметрами напруги і струму, транзистор як зазвичай в цих випадках ставиться на радіатор.Вот вся електроніка.

Споює все за схемою і ось що вийшло у мене —
Тепер основна не надто технологічна і моторошно нудна частина. Мотаємо котушку L1 (первинка) Мідним проводом діаметр не менше 5 мм Порядку 5 -7 витків, діаметр котушки приблизно 14 см.
-Тепер то за що багато хто не беруться збирати подібні установки це намотування L2 (вторичка) Пластикова труба діаметром 5 см, висоти в 25-30 см досить можна більше, якщо вистачить терпіння. Я намотав дві котушки проводом різного діаметраПервая проводом 0,2-0,3 і висотою 25 см.

І діаметром 0,5-0,8 мм На висоту 35 см.

(Світло зліва просто світильник. Це не ефект Качор) Більше ефекту все таки вдалося отримати з другої котушки, за рахунок очевидно більше площі.
І тепер власне збираємо як на фото вище, і нижче.

Перший запуск (якщо все працює) не затягуйте для початку дозволите на 1-2 хвилини і подивіться як гріється транзистор і інші деталі щоб не перегріти їх при тривалій роботі. -Не здумайте стосуватися всіх металевих частин це небезпечно для життя! -Так от у мене все запрацювало при першому включенні якщо все зроблено вірно, у вас буде теж саме. Якщо немає. Поміняйте кінці первинки, перевірте "живий" чи транзистор і діодТеперь власне те заради чого ми все це здійснили, ефекти які можна получіть1. Коронний разрядЕто розряд який сходить з вільного кінця вторинки який повинен бути загострений краще взяти голку. Виглядає це дуже красиво, фіолетова корона. Коронний розряд створює так званий електричний вітер, тобто можна помітити невеликий вітерець, пахне озоном, на цьому ефекті і збирається так званий «іонний двигун». Якщо торкнуться розряду пальцем болю не буде т.к. -Як струм високої частоти проходить по поверхні шкіри, деякі джерела говорять що це корисно має судинорозширювальний ефект-і мало не панацея, що рятує від усіх хвороб, особисто я не чого крім найдрібнішого опіку і невеликого серпанок з пальця нічого не помітив. Але Нікола Тесла, який власне і відкрив високочастотний струм і піддавав своє тіло розрядами дожив до 86 років. Але я все таки не раджу зловживати такими дослідами. Та також розряд починає виходити з ножа в руці, якщо підносити його до витків вторинки. Так само розряд володіє не маленькою температурою, в
поблизу легко загоряється газ запальнички і можна навіть змусити тліти тонкий листок паперу. —
-Камера погано передає всю красу цього явленія2. ВЧ ПолеРечь йде про електромагнітному полі яке оточує Качор, це поле високої частоти. По суті нічого чарівного воно не робить. Хоча може «не посвяченим» це і-здасться дивом. Якщо взятий в руку лампу газорозрядну, піднести її до Качор вона загориться в ваших руках-і досить яскраво, у мене легко спалахували дві лампи потужністю навіть в 36W при цьому в лампі спостерігався ефект деяких смуг-то ж досить красиво виглядає, (для тих хто мріяв по грати в «зоряні війни») Ось лампа на 18W

-4х6W —
Освітлення, дві по 18W —
Так само за коштами того ж полі можна продемонструвати ефект передачі електрики на відстань без проводів. Для цього необхідна ще одна котушка бажано з абсолютно такими ж параметрами (кол. витків-перетин дроту і т.д.) в цьому випадку можна домогтися значно кращого ефекту. Збираємо котушку дублера встановлюємо так само як і випромінює котушку. Відмінністю буде те що до виходів первинки-підключається діодний міст —
Діоди необхідно взяти високочастотні, зважаючи на те що у мене під рукою таких не знайшлося не вдалося перевірити цей ефект, але у вторичке виникало напруга про це говорили розряди які можна було витягти з дублера.Вот власне і все що хотілося сказати про даний пристрій.
Автор не несе не якої відповідальності за ваше життя і здоровья, напруга в 220В небезпечно для життя, перед складанням рекомендується, ознайомиться з технікою безпеки. Так само робить шкідливий вплив ВЧ поле навколишній Качор. Раджу робити перерви.
Бажаючим повторити удачі!

Дивись ще:

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.