Яндекс.Метрика

Техніка малювання «граттаж»

 

«Граттаж» — незвичайна техніка малювання. Навіть не малювання, а процарапуванії елементів малюнка. Як правило, «граттаж» виконується в чорно-білій гамі, але експериментувати з кольором малюнка або тла теж можна!

Для виготовлення малюнка в техніці «граттаж» потрібні:
Картон білий,
Масляна пастель біла,
Гуаш чорна,
Широка кисть,
Рідке мило,
Копирка,
Олівець,
Загострена шпажка.

Отже, використовуючи білу масляну пастель, покриваємо лист картону товстим восковим шаром. Замінити масляну пастель можна восковими крейдою або свічкою. Картон я пробувала використовувати глянсовий і матовий. Результат більше сподобався на глянсовому.

tehnika-risovanija-grattazh_2

Чорну гуаш змішуємо з невеликою кількістю рідкого мила, так як фактично доведеться малювати по восковому шару. Мило можна замінити засобом для миття посуду, гелем для душу або шампунем. Потрібно всього одна крапля. Вода потрібна тільки для того, щоб змочити кисть перед початком роботи.

Покриваємо картон шаром гуаші так, щоб не було просвітів. Якщо ви додали мильне засіб, їх бути не повинно.

tehnika-risovanija-grattazh_4

Стежимо за тим, щоб шар фарби розподілився рівномірно. Нерозбавлена водою гуаш сохне швидко.

tehnika-risovanija-grattazh_5

Продовжуємо працювати тільки з повністю висохлим картоном. Відповідний малюнок переводимо на темний фон за допомогою копірки або ж просто малюємо негострим олівцем по висохлої гуаші. Ні в першому, ні в другому випадку сильно натискати на олівець можна, інакше видряпування почнеться вже на етапі малювання.

tehnika-risovanija-grattazh_6

Коли малюнок нанесений, за допомогою гострої шпажки (можна замінити зубочисткою) процарапивают лінії до білого картону. Технік процарапуванії багато: штрихи, вичищені шматки … Я використовувала найпростіший варіант — процарапиваніє ліній.

tehnika-risovanija-grattazh_7
tehnika-risovanija-grattazh_8

Дивись ще:

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.