Яндекс.Метрика

Світлодіодний ліхтар від 1,5 В і нижче

Блокинг — генератор являє собою генератор короткочасних імпульсів повторюваних через досить великі проміжки времені.Однім з достоїнств блокінг — генераторів є порівняльна простота, можливість підключення навантаження через трансформатор, високий ККД, підключення досить потужною навантаження. —

Блокінг-генератори дуже часто використовуються в радіоаматорських схемах. Але ми будемо запускати від цього генератора світлодіод.
Дуже часто в поході, на риболовлі чи полюванні потрібен ліхтарик. Але не завжди під рукою є акумулятор або батарейки 3В. Дана схема може запустити світлодіод на повну потужність від майже розрядженою батарейки.

Трохи про схему. Деталі: транзистор можна використовувати будь-який (npn або pnp) в моїй схемі КТ315Г.Резістор потрібно підбирати, але про це потом.Кольцо ферритове не надто большое.І діод високочастотний з низьким падінням напруги.
Отже, забирався я в ящику в столі і знайшов старий ліхтарик з лампочкою розжарювання, звичайно ж, згорілої, а недавно бачив схему цього генератора.

І вирішив я спаяти схему і засунути в фонарік.Ну-с приступимо:

Для початку зберемо за цією схемою.

Беремо ферритові кільце (я витягнув з баласту люмінесцентної лампи) І мотаємо 10 витків проводом 0,5-0,3 мм (можна і тонше, але не зручно буде). Намотали, робимо петельку, ну або відвід, і мотаємо ще 10 витків.
Тепер беремо транзистор КТ315, світлодіод і наш трансформатор. Збираємо по схемі (див. вище). Я поставив ще конденсатор паралельно з діодом, так яскравіше світилося.

Ось і зібрали. Якщо світлодіод не горить, поміняєте полярність батарейки. Все одно не горить, перевірте правильність підключення світлодіода і транзистора. Якщо все правильно і все одно не горить, значить не правильно намотаний трансформатор. Якщо чесно у мене теж схема завелася далеко не з першого разу.
Тепер доповнюємо схему іншими деталями.

Поставивши діод VD1 і конденсатор С1 світлодіод засвітиться яскравіше.

Останній етап — добірка резистора. Замість постійного резистора ставимо змінний на 1,5 кома. І починаємо крутити. Потрібно знайти те місце де світлодіод світить яскравіше, при цьому треба знайти місце де якщо збільшити опір хоч трохи світлодіод гасне. У моєму випадку це 471Ом.
Ну ладно, тепер ближче до справи)) Розбираємо ліхтарик

Вирізаємо з одностороннього тонкого склотекстоліти гурток під розмір трубки ліхтарика.
Тепер йдемо і шукаємо деталі потрібних номіналів розміром кілька міліметрів. Транзистор КТ315

Тепер розмічаємо плату і розрізаємо фольгу канцелярським ножем.
Лудимо плату

Виправляємо косяки, якщо такі є.
Тепер щоб паяти плату нам потрібно спеціальне жало, якщо ні — не біда. Беремо дріт 1-1,5 мм завтовшки. Ретельно зачищаємо.
Тепер наметовому на наявний паяльник. Кінець дроту можна загострити і залудити.

Ну-с приступимо припаювати деталі. —

Можна скористатися лупою.
Ну, ніби все припаяли, крім конденсатора, світлодіода і трансформатора.Теперь тест-запуск. Всі ці деталі (Не припаивая) причіплюємо на «соплі»

Ура!! Вийшло. Тепер можна не побоюючись всі деталі припаювати нормально
Мені раптом стало цікаво, яке ж напруга на виході, я виміряв
3,7 В нормально для світлодіода великий мощності.Самое головне припаяти світлодіод))


Вставляємо в наш ліхтарик, коли я вставляв, я Відпаяв світлодіод — він заважав.

І так, вставили, переконалися, що всі пролазить вільно. Тепер витягуємо плату і покриваємо краю лаком. Щоб замикання не було, адже корпус у ліхтарика це мінус.
Тепер припаюємо назад світлодіод і перевіряємо ще раз.

Перевірили, все працює! Тепер все це акуратно вставляємо в ліхтарик і включаємо.

Такий ліхтарик можна запустити навіть від розрядженою батарейка, а якщо взагалі немає батарейок (наприклад, в лісі на полюванні). Є багато різних способів отримати маленьке напруга (в картоплю вставити 2 зволікання з різних металів) і запустити світлодіод.

Бажаю удачі!

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.