Яндекс.Метрика

Світлодіодний куб 3х3х3 НЕ програмований


Думаю, багатьом хотілося зібрати такий кубик, але не у всіх була можливість придбати мікроконтролер (МК), і не всі вміють програмувати. Тому ось альтернатива:

Не має потреби в програмуванні, схема проста і всі деталі доступи. А мікросхема CD4020 дає різноманітні композиції, які не поступаються програмованим кубикам. —

Пора переходити від слів до справи)))
Список використовуваних деталей із описом:
1) КР1006ВІ1 (NE555) —
Мікросхема включає близько 20 транзисторів, 15 резисторів, 2 діода. Вихідний струм 200 мА, струм споживання приблизно-на 3 мА більше. Напруга живлення від 4,5 до 18 вольт. Точність таймера — не залежить від зміни напруги живлення і становить не більше 1% від розрахункового значення.


2) К561ІЕ16 (CD4020, MC14020)
14-розрядний двійковий лічильник-дільник.


3) Світлодіоди на ваш смак 27шт4) Резистор 33К5) Конденсатор 10μ -6) Мікро вимикач з фіксацією (не обовьязково) 7) Крона 9В8) Панелі для мікросхем (не обовьязково) Отже, малюємо друковану плату на стеклотекстолите і ложим труїтися.


А поки наша плата труїться займемося найскладнішою частиною — самим кубіком.Просверлім отвори у фанері (щільному картоні) під світлодіоди і вставимо їх туди. Тепер все катоди (мінуси) згинаємо за годинниковою (або проти годинникової, як вам зручніше) стрілкою і споює їх. До середнього светодиоду припаюємо зволікання самостійно.


Також робимо інші поверхи


Тепер треба їх спаяти разом. Тільки тепер споює аноди (плюси)


Тепер також припаюємо третій поверх

Готово!!)))

Тепер беремо нашу вже протравами плату і свердлимо отвори —


Спочатку припаюємо перемички, а потім деталі.

Тепер останній штрих — припаюємо кубик.

Тепер підключаємо 12В як написано на схемі. УРА працює:


Через пару хвилин все згасло ((. —
Правильно мікросхема CD4020 не розрахована на таку напругу і вона просто на проста згоріла. І доведеться міняти мікросхему — випоювати і впаивать нову. Для цього і потрібні були панелі для мікросхем. Я їх не ставив на чому і поплатився ((
Надалі щоб уникнути цього я поставив крону 9В. У цьому є свої плюси кубик можна тягати з собою, йому не потрібна розетка і мікросхема вже не згорить. Але є й мінуси — періодично доведеться міняти батарейку.


Для свого кубика я зробив коробочку з картону. Ось що у мене вийшло:


Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.