Яндекс.Метрика

Сушарка для взуття


Для ефективної сушки взуття необхідний постійний приплив всередину неї більш теплого, а значить, і менш вологого повітря, ніж навколишній. За таким принципом і працює пропонована сушарка, схема якої представлена на рис. 1. В якості нагрівальних елементів застосовані резистори R1-R12. Вентилятор обдуває їх, і нагріте повітря по воздуховодам надходить у взуття.

Напруга живлення на електродвигун постійного струму М1 вентилятора подається через випрямний міст VD1-VD4, завдяки чому пристрій можна живити від джерела як постійного, так і змінного струму (в останньому випадку конденсатор С1 згладжує пульсації випрямленої напруги).

Конструктивно сушарка складається з нагрівальної камери і двох воздуховодних труб, що вставляються у взуття. Нагрівальну камеру виготовляють з пластмасової розподільної коробки розмірами 100x100x35 мм, призначеної для електропроводки. В її кришці вирізують отвір діаметром 70 мм і з зовнішнього боку закріплюють вентилятор від блоку живлення персонального компьютера (рис. 2) і двоконтактний приладову вилку для підключення джерела живлення. Вентилятор встановлюють так, щоб він нагнітав повітря всередину коробки. На зворотній стороні кришки (рис. 3) монтують інші елементи: резистори R1-R12 — над отвором для вентилятора (щоб їх обдувало повітрям), а діоди VD1-VD4, конденсатор С1 і резистор R13 — поруч зі стінкою кришки (після перевірки пристрою на працездатність їх бажано закріпити термоклеем).

У бічній стінці корпусу вирізують отвори для воздуховодних труб. Зручно використовувати пластмасові (неармовані) водопровідні труби внутрішнім діаметром 3/4 дюйма (19 мм). Вони легко піддаються обробці простими інструментами, а при нагріванні — деформированию (вигину). Відрізавши дві заготовки потрібної довжини. на одному кінці кожної з них гострим ножем роблять зріз приблизно до половини діаметру і на відстані приблизно 60 мм одне від іншого свердлять два отвори під кріпильні гвинти.

Потім, просвердливши такі ж отвори в дні коробки, кріплять до неї гвинтами з гайками МОЗ повітровідвідні труби (рис. 4). Їх протилежні кінці після нагрівання над газовою (або електричної) плитою можна зігнути під потрібним кутом. Для кращого і рівномірного виходу повітря в стінках труб бажано просвердлити кілька отворів діаметром 4 … 5 мм. Зовнішній вигляд сушарки в робочому положенні показаний на рис. 5.
У сушарці можна застосувати резистори С2-23, МЛТ з розсіюваною потужністю 2 Вт і оксидний конденсатор К50-35 або аналогічний імпортний-діоди — будь-які малогабаритні випрямні з прямим струмом не менше 200 мА і зворотним напругою не менше 50 В (можливе застосування готового випрямного блоку , наприклад КЦ407А). Джерело живлення, як згадувалося, постійного або змінного струму з вихідною напругою 12 … 14 В при струмі навантаження не менше 3,5 А. Підійде, наприклад, блок живлення від персонального компьютера або понижуючий (220/12 В) трансформатор для галогенних ламп. Частоту обертання вентилятора регулюють підбіркою резистора R13 (її не слід j встановлювати максимально можливої, так як це призведе до зниження температури повітря, що подається).

Подальшим розвитком пристрою може бути автоматизація процесу сушіння, наприклад, введення системи терморегулювання або таймера, вимикає сушарку після закінчення заданого часу.

Джерело: Радіо 9 `2008

Дивись ще:

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.