Яндекс.Метрика

Ставок біля приватного будинку

Зараз для ставка на ділянці можна використовувати готову спеціальну ємність, але завжди є й інша альтернатива. Для ставка біля свого будинку я використав стару акрилову кутову ванну обьємом близько 300 літрів, попередньо закривши тріщини і технологічні отвори.
Будівництво ставка починаємо з підготовки місця, викопуємо яму, так щоб ємність була над поверхнею 0,1 метра. На дно насипаємо піску, вирівнюємо ванну, навколо також додаємо піску і трамбуємо його, проливаючи водою.

Ставок біля приватного будинку
Ставок біля приватного будинку

Важливо обмежити периметр навколо ставка, бетоном, бордюром або натуральним бутовим каменем, відступаючи від краю приблизно півметра. Далі відсипатися берег ставка дрібним гравієм шаром 0,1 метра, вирівнюючи за рівнем корита ставка, щоб не допустити зсипання щебеню в воду.

Ставок біля приватного будинку
Ставок біля приватного будинку

Заповнюємо ставок водопровідною водою. Переходимо до декорування та заповнення водойми флорою і фауною. З рослин на поверхні ставка в ущелинах каменю розсадити: льон, декоративний лук, дикий горошок, різновид вьюна, хосту, полин. Для оформлення можна зрізати верхній шар з місцевими рослинами, пролийте дерен водою, щоб він укорінився. Навколо ставка краще висадити газонну траву, вже через пару місяців вона покриє всі зеленим килимом. Не забудьте відокремити її від решти земельної ділянки, інакше вам доведеться боротися з нею як з бурьянами.

Ставок біля приватного будинку

Чудово виглядають хвойні рослини: туя, ялівець, карликова ялина.

Ставок біля приватного будинку

Для облаштування водойми елементарно знадобиться набрати рослини в річках, струмках і на ставках. Надводні рослини: осока, очерет, монетниця, чудово приживаються в штучному водоймищі і навіть примудряються перезимувати в середній смузі Росії. Для рослин з корінням використовуйте звичайні квіткові горщики, заповнюючи їх щебенем і річковим піском.

Ставок біля приватного будинку

Помістіть у ставок виловлених равликів (прудовиков, котушок), риб і жаб, які радуватимуть ваших дітей своїм квакають концертом, викликаючи захват від ілюзії справжнього озера.
З риб цілком годяться: карась, ротан, невеликий короп. Цілком добре переносять навіть низькі температури акваріумні золоті рибки і живородні. Вуалехвостов з сімейства коропових можна тримати в ставку до морозів.
Завдяки рослинам, створений мікроклімат дозволить вам не годувати водних мешканців, їм цілком вистачатиме підніжних кормів (мошок, комарів, дафній, циклопів).

Ставок біля приватного будинку

Особливого догляду ставок не потребують, досить підливати вчасно води, яка підійде зі звичайного водогону, так як малі обсяги не принесуть шкоди жителям водойми. Своєчасно видаляйте загнили рослини. Для поліпшення дизайну і додаткової аерації води можна встановити фонтан. Для великого ставу буде необхідний вже серйозний фільтр заводського виконання або перероблений з дренажного насоса.
Навесні з осіданням грунту навколо ставка буде потрібно додатково виробити відсипання щебенем. Дрібний гравій грає роль природного дренажу, тому до ставка забезпечуватиметься постійний підхід.

Ставок біля приватного будинку

Виготовлений ставок доставить масу задоволень при відпочинку на ділянці, дозволить відчути запахи, звуки і свіжість справжньої природи, легко переносяться в просторі не відходячи від дому.

Дивись ще:

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.