Яндекс.Метрика

Стабільний жук на 100 метрів

Нижче представлена конструкція радіопередавального пристрою з дальністю дії до 100метров.

Такий радіожучок побудований за схемою ємнісної трехточки(як і усі інші відомі схеми), компоненти були ретельно підібрані. Частота не плаває, як це буває у багатьох схемах радіожучків. Якщо стояти з приймачем на відстані в 1, 10 і 50 метрів від жука, то відхід частоти буде всього в 100-120кГц — що погодитеся дуже мало, і не може відіб’ється на якість прослуховування.

stabilnyj-zhuk-na-100-metrov_1

Жук можна використати в цілях спрямованого прослуховування приміщень і навіть об’єктів, що знаходяться в русі!

Це стало можливим, завдяки підбору компонентів передавача, що робить модульований сигнал досить стабільним, а схема одночасно залишається простою і доступною навіть для початкуючого радіоаматора.

У передавачі можливе застосування ВЧ і НВЧ транзисторів малої потужності.

Бажано використати транзистори з граничною частотою 700-1000мГц. Чудово підійде вітчизняний КТ368(який є повним аналогом вказаного в схемі транзистора).

Для збільшення чутливості радіомікрофону використовувався додатковий мікрофонний підсилювач, схема якого побудована всього на одному транзисторі. Транзистор буквально будь-який малопотужний — КТ3102, КТ315, КТ368, С9014, С9018 і інші аналогічні.

Такий підсилювач дає можливість уловлювати навіть тихий шепіт в кімнаті 4х4метров. Чутливість жучка близько 5 метрів. Антена — багатожильний провід в гумовій ізоляції з довжиною 10-25см.

stabilnyj-zhuk-na-100-metrov_2

Котушка складається з 5 витків, намотана на оправі з діаметром 3-4мм.

В якості оправи можна використати пасту від гелієвої ручки.

Для контура можна використати дріт з діаметром 0,5-1,2,мм( у моєму випадку 0,8мм).

Мікрофон можна брати практично будь-який элвктретный, чутливість не сильно важлива, оскільки жучок має додатковий мікрофонний підсилювач.

Увесь монтаж робився на макетній платі, оскільки не захотілося труїти плату для жука, працездатність якого ще не ясна. Резистори запаяні із зворотного боку плати.

stabilnyj-zhuk-na-100-metrov_3

Для налаштування на потрібну частоту був використаний змінною конденсатор, який після повного налаштування був замінений на постійний(місткість 18 пікофарад). Обертанням цього конденсатора можна настроїти жучок на потрібну вам частоту.

Жук працює в частотах 96-99мГц, ловитися на звичайний ФМ приймач.

З якісним приймачем жучка можна ловити на відстані до 150 метрів.

stabilnyj-zhuk-na-100-metrov_4
stabilnyj-zhuk-na-100-metrov_5
stabilnyj-zhuk-na-100-metrov_6
stabilnyj-zhuk-na-100-metrov_7

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.