Яндекс.Метрика

Система водяного охолодження.

Передмова

Погодьтеся, температура 66оС для Атлон 1000 МГц (не смійтеся, мій принцип — головне не залізо, а те, що його оточує, в тому числі і правильна установка ос) в стані спокою, а при 100% завантаженні 75оС, забагато … Тому народився даний агрегат.

Дана СВО спочатку замислювалася як зовнішня — поставив її в кут і нехай там стоїть, а до компьютера підходять тільки два шланга, на мою думку, і задумам на майбутнє системний блок можна напхати чим-небудь іншим, наприклад — неонова підсвітка, УФ підсвічування, красиві круглі шлейфи, що світяться в УФ і т.д.

На жаль, креслення деяких елементів не збереглися, та вони й не потрібні — кожен робить все під себе, відштовхуючись від тих матеріалів, якими володіє. Головне прінціп.Комплектующіе для СВО

Помпа — Atman-103, продається в будь-якому зоомагазині. Встановлюється всередині розширювального бачка на стінку за допомогою присосок.
sistema-vodjanogo-ohlazhdenija_1
Штатний вихідний штуцер помпи був викинутий на смітник в звьязку з тим, що його діаметр не підходив під мої запити (діаметр шлангів). Замість нього встановлено саморобний з вхідним діаметром 16 мм, вихідним 10 мм (діаметри зовнішні) і перехідним конусом.
Радіатор — від печі автомобіля Toyota, віддав один за дві двушки пива, розпивання спільно. Очищений від бруду ацетоном, зсередини промитий ним же, зовні пофарбований фарбою з балончика. Впускний і випускний штуцери замінені, знову ж, на саморобні. Встановлено впритул на герметик. Вийшло здорово — ніде не тече.
sistema-vodjanogo-ohlazhdenija_2
sistema-vodjanogo-ohlazhdenija_3
На радіатор встановлюються два вентилятори, куплені в Інтернет магазині — охолоджують і виглядають здорово!
sistema-vodjanogo-ohlazhdenija_4
Довго думав як закріпити вентилятори на радіаторі. Виявилося все просто — геть саморізи і складні кріплення! Все геніальне (ну і скромний ж я) просто …-Для кріплення вентиляторів знадобилося кілька гумок (ластиків) з найближчої канцелярської крамниці і кабельні стяжки.
sistema-vodjanogo-ohlazhdenija_5
Гумки ріжуться на кубики, в кріпильні отвори вентиляторів вставляються стяжки і фіксуються тими самими кубиками.
sistema-vodjanogo-ohlazhdenija_6
Потім стяжки вставляються в щілини радіатора.
sistema-vodjanogo-ohlazhdenija_7
Закріплюємо це із зворотного боку зрізаними замочками з таких же стяжок. І ось що отримуємо
sistema-vodjanogo-ohlazhdenija_8
По-моєму здорово … і просто! Розширювальний бачок — пластмасовий харчової контейнер, в моєму випадку круглий, але є й інші по формі, можна знайти в магазині промтоварів. Для доливання рідини в кришку бачка врізана горловина від 5-літрової пляшки з водою. —
sistema-vodjanogo-ohlazhdenija_9
Шланги — силіконова трубка внутрішній діаметр 8 мм, купив у будівельному магазині рідинний рівень.
sistema-vodjanogo-ohlazhdenija_10
Встановлюються на штуцери з попереднім нагріванням шлангів для більш герметичною посадки. Місця посадки обтиснуті хомутами з найближчого автомагазину. —
Реле — BS 115C, куплено в магазині радіотоварів. Необхідно для автоматичного включення СВО одночасно з включенням живлення компьютера.
sistema-vodjanogo-ohlazhdenija_11
Система змонтована на платформі з оргскла, знайшов у гаражі, оскільки воно було сильно подряпане, то довелося зробити матовим. Бачок встановлений на гумові прокладки для зниження вібрації при роботі помпи.
Для введення шлангів в корпус компьютера зроблена перехідна панель із стандартної заглушки. На ній знаходяться два штуцери, вхід і вихід охолоджуючої рідини, і розьєм для підключення живлення — 12В.
sistema-vodjanogo-ohlazhdenija_12
До панелі СВО підключається за допомогою ось такого хвоста:
sistema-vodjanogo-ohlazhdenija_13
Звертаю особливу увагу на заходи безпеки при поводженні з електрикою! -Усі струмопровідні елементи повинні бути захищені від випадкового потрапляння туди пальців!
Загалом агрегат виглядає ось так
sistema-vodjanogo-ohlazhdenija_14
Загальні габарити системи такі: Д270, Ш200, В160.
Водоблок виготовлений з міді марки М1. Ся мідна болванка куплена на пункті прийому цветмета за 200 р. Діаметр його становить 65мм, висота 25мм. Складений він із двох частин, підстави і кришки, виконаної у вигляді склянки з отворами під штуцери. Товщина підстави 5мм, на ньому розташовуються теплосьемние ребра шириною 2мм заввишки 7мм з кроком 2мм, всього 11 ребер.
Дане виріб виконано за допомогою токарного і фрезерного верстатів. Конструкція абсолютно герметична і перевірена під тиском 4 атмосфери.
sistema-vodjanogo-ohlazhdenija_15
Сторона днища, прилегла до процесора, відполірована. Для того, щоб з часом водоблок НЕ окислиться і не потемнів (мідь все таки), довелося покрити його тонким шаром автомобільного лаку з балончика.
Кріплення водоблоку індивідуальний для кожного, все залежить від типу матері і використовуваного процесора. Я пішов по найпростішому шляху. В отвори біля процесора на материнській платі встановив металеві стійки (головне не забути про діелектричні прокладки).
sistema-vodjanogo-ohlazhdenija_16
З фторопласту зроблені невеликі «вуха», за допомогою яких водоблок кріпиться на материнській платі гвинтами. Красу даного матеріалу полягає в його міцності і простоті обробки, з інструменту знадобився тільки ніж. І ще він трохи пружинить і, отже, при установці на процесор не дасть перетягнути гвинти до утворення небажаних тріщин на ньому.
sistema-vodjanogo-ohlazhdenija_17
Після остаточної установки в корпус все виглядає ось таким чином:
sistema-vodjanogo-ohlazhdenija_18
sistema-vodjanogo-ohlazhdenija_19
Як охолоджуючої рідини використовується тосол. Його плюси — хороша теплопередача, що не цвіте як вода, додаткове змащення помпи.
Тепер дивимося температуру:
sistema-vodjanogo-ohlazhdenija_20

Дивись ще:

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.