Яндекс.Метрика

Шестиканальний підсилювач звуку

Ідея створення шести канальної акустичної системи існувала давно. Поставивши собі за мету, я детально вивчив характеристики звукової карти і дізнався, що вона підтримує цілих 7каналов звучання. Так як я непогано розбираюся в електричних схемах,   вирішив створити акустику 5.1 для компьютера. Для цього був задіяний старенький китайський домашній кінотеатр, який був підключений до компьютера в двоканальному режимі РС.

Безымянный

Щоб зробити якісний звук мені знадобилися: з інструментів викрутка, кусачки і паяльник, а з матеріалу провід, акустичний кабель з RCA-розьємами, і двоканальні перехідники.

959-2

Дуже важливо! Обовьязково вимикайте будь-яку електротехніку від мережі перед тим, як будете її розбирати, щоб не отримати ураження електричним струмом.

959-3

Відключивши дроти, я приступив до зняття верхньої кришки, щоб подивитися на підсилювачі звуку. Потрібно було поглянути, чи можна взагалі втілити задумане в життя. І ось що відкрилося моїм очам:

959-4

Буду виражатися як можна більш простою мовою для тих, хто в цьому нічого не розуміє, але думка його зацікавила. На фото 4 показано все пристрій домашнього кінотеатру. Велика частина його складових мені не було потрібно. Що цікавить деталлю є плата у верхній лівій частині фото 4. Це і є блок підсилювачів, що відповідають за обьємне звучання 5.1. Мені потрібно було підвести шість лінійних сигналів звукової карти до даного блоку. Благо на платі є розьєм з написами всіх каналів, до якому підходять сигнали з програвача.

959-5

З цим розібрався, але тепер виникло інше запитання. Як зробити так, щоб акуратно підключати шість RCA-кабелів з компьютера. І тут мені допоможуть лінійні входи кінотеатру, яких якраз було багато.

959-6

З усіх розьємів я вибрав найбільш підходящі, попередньо надряпавши біля них номер майбутнього входу. Потім вони були взагалі відьєднані від плати, щоб не було замикання надалі:

959-7

Тепер стояло найвідповідальніший момент: припаяти дріт до кожного розьєму і зьєднати з блоком підсилювачів.

959-8
959-9
959-10

Припаяні дроту я поєднав у розьємі, що йде від підсилювачів згідно кольоровості каналу, харчування для підсилювачів теж довелося підводити зеленим проводом

959-11

Ось такою виявилася вся робота. На фото 12 видно, що до програвача підходять RCA-кабелю, які білим проводом зьєднуються з розьємом, що йде від підсилювачів:

959-12

У компьютері були задіяні всі три виходи звукової карти, що передають по два звукових каналу: два фронтальних, два тилових, центр і сабвуфер. Розділити вихід на два канали допомогла ось така штучка:

959-13

З заднього боку компьютера все виглядає ось так:

959-14

Роботою залишився більш ніж задоволеним. Якість звуку не зрівняється з колишнім.

959-15

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.