Яндекс.Метрика

Схема перетворювача для гаус гармати

Перетворювач виконаний на популярному таймері 555 серії. Конструкція перетворювача досить проста і не може викликати труднощів навіть у початківців радіоаматорів.
Потужність такого перетворювача в чому залежить від використовуваного польового транзистора. Основні типи використовуваних польових транзисторів — IRFZ44, IRL3705, IRF3205. Останні два відмінно працюють, а от на першому можна спостерігати велике тепловиділення, хоча транзистору потрібен тепловідвід.

shema-preobrazovatelja-dlja-gauss-pushki_1

Потужність перетворювача безпосередньо залежить від джерела живлення, з акумулятором безперебійника потужність близько 50-60 ват і більше.
Такий перетворювач зуміє зарядити ємність 400 вольт 1000мкФ всього за одну секунду! і все це завдяки підвищеної потужності перетворювача.

shema-preobrazovatelja-dlja-gauss-pushki_2
shema-preobrazovatelja-dlja-gauss-pushki_3

Як відомо, мікросхема серії 555 може працювати в двох режимах — 1) як таймер (основне призначення мікросхеми), 2) як генератора прямокутних імпульсів, в нашому випадку, мікросхема працює в якості задає генератора.
Імпульси, яка виробляє мікросхема, йдуть до затвору потужного польового транзистора, в результаті змушує його відкриватися і закриватися з заданою частотою (частота генеруючих імпульсів) утворюючи в первинній обмотці трансформатора змінна напруга високої частоти.

shema-preobrazovatelja-dlja-gauss-pushki_4
shema-preobrazovatelja-dlja-gauss-pushki_5

Первинна обмотка трансформатора складається з 7 витків дроту 1 мм, можна також використовувати декілька жив більш тонкого дроту, для зручної намотування.

shema-preobrazovatelja-dlja-gauss-pushki_6

Далі поверх первинної обмотки ставимо ізоляцію і мотаємо вторинну. Обмотка складається з 120 витків дроту з діаметром 0,2-0,3 мм.
Обмотка мотається по шарах, кожен шар по 40 витків. В якості межслойной ізоляції можна використовувати скотч, ізоляційну стрічку, фторопласт і т.п.

shema-preobrazovatelja-dlja-gauss-pushki_7

Потужність перетворювача досить висока, тому схему можна використовувати в якості перетворювача 12-220 вольт, але в такому випадку кількість витків у вторинній обмотці потрібно знизити до 65.
shema-preobrazovatelja-dlja-gauss-pushki_9

Трансформатор можна мотати на феритових кільцях, броньовий чашці або Ш-подібному каркасі (феритовому), розміри не дуже вже й важливі, головне, щоб обмотки влізли.

shema-preobrazovatelja-dlja-gauss-pushki_10
shema-preobrazovatelja-dlja-gauss-pushki_11

У моєму випадку монтаж виконаний на макетної платі з двох сторін. Були використані також СМД компоненти для зменшення розмірів плати. Трансформатор теж був змонтований на платі.

shema-preobrazovatelja-dlja-gauss-pushki_12
shema-preobrazovatelja-dlja-gauss-pushki_13

Вихідна напруга перетворювача напруга порядку 380-440 вольт, для випрямлення можна використовувати будь імпульсні діоди з напругою 1000 вольт і струмом не менше 1 Ампер (FR107, FR207, UF4007 та інші).

shema-preobrazovatelja-dlja-gauss-pushki_14

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.