Яндекс.Метрика

Робимо пластилін


Пластилін — Матеріал для ліплення. Виготовляється з очищеного і подрібненого порошку глини з додаванням воску, церезину, жиру та інших речовин, що перешкоджають висиханню. Забарвлюється в різні кольори. Служить для виконання ескізів скульптурних робіт, невеликих моделей, творів малих форм.

Був розроблений в 1897 році викладачем школи мистецтв в Англії. William Harbutt створив такий матеріал, який б не висихав при створенні скульптур його студентами.

Патент був отриманий в 1899 році, а в 1900 році почалося промислове виробництво пластиліну на заводі Bathampton. Первісною пластилін був сірого кольору, але пізніше продукт стали виробляти в чотирьох кольорах. Пластилін був популярний серед дітей, широко використовується для викладання в школах мистецтва.

На відміну від глини і воску, пластилін залишається мьяким і практично не твердне і не сохне. На відміну від кераміки, пластилін має широкий спектр кольорів. Крім того, на відміну від глини, пластилін не прилипає до рук. Пластилін набуває різну ступінь мьякості в залежності від температури, що дозволяє продовжувати з ним роботу через будь-який проміжок часу.

Пластилін використовується дітьми в якості матеріалу для виробів. Ігри з пластиліном сприяють розвитку координації пальців.

Робимо пластилін в домашніх умовах

Щоб зробити пластилін вам знадобиться:
400 гр. борошна, 200 гр. солі, 500 ml киплячої води, 1 столова ложка "alann" і 1 столова ложка соняшникової олії. "Alann" продається в аптеці. Це такий порошок, як желатин, він не шкідливий і застосовується в медицині.

Борошно, сіль і "alann" перемішати в одній чашці, налити окріп і швидко, щоб не було грудочок, перемішати. Перемішувати краще міксером. Після того, як налили воду, потрібно додати столову ложку масла. В окріп можна додати харчову фарбу. Фарбу треба додавати багато, щоб був гарний соковитий колір. Як маса стане густою і міксер не зможе далі крутити, потрібно ще гарненько замісити масу, як тісто. Пластилін готовий!

Пластилін треба тримати в закритій банці або в закритому пакеті.

Ліплення для дітей

Ліплення розвиває тонку моторику, вчить дітей бути акуратними, допомагає втілювати дитячі фантазії в реальність і просто чудова дитяча забава!

З чого ж почати, як навчити малюка ліпити?

Для початку виберете підходящий матеріал. Адже ліпити можна не тільки з пластиліну, а й з глини та тіста. Глина і тісто найкращий матеріал для малюка. Вони більш мьякі і ліпити маленькій дитині набагато легше. Якщо ж ви вирішили ліпити з пластиліну, то обовьязково його розмьякшите.

Як тільки матеріал обраний, приступаємо до справи. Обовьязково познайомте малюка з властивостями матеріалу: мьякий, можна відщипувати шматочки, можна ліпити. Потім навчите дитину розгортати пластилін в довгі смужки (або ваш матеріал). Можна для початку розгортати на столі, а потім навчитися розгортати між долоньок. Обовьязково говорите про те, що ви ліпіть, нехай це будуть олівці, паркан або щось ще. Після цього можна спробувати катати круговими рухами, робити кульки, мьячики. Якщо все це вміє ваш малюк, то вчіть розплющувати кульку, а довгі смужки зьєднувати у вигляді кільця, бублика. Вивчайте ліпити нескладні предмети, що складаються з декількох частин (неваляшка, сніговик).

Дивись ще:

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.