Яндекс.Метрика

Радіомікрофон — радіожучок

Це мабуть найпопулярніша проста й поширена схема радіожучкі або радіомікрофона. Мінімум деталей і мінімум часу потрібно для побудови цієї крихітки. Завдяки використання мікрофону від китайських виробів чутливість даного пристрою вельми велика. Даний жучек не вибагливий у виготовленні, не вимогливий до джерела живлення. Звичайно на ряду з очевидними перевагами у даної схеми є й недоліки, основний з них, на мій погляд, є великою догляд чистоти при зміні харчування, але при харчуванні даного радіомікрофона від батарейок цей параметр не критичний.

Працює це радіожучек за схемою ємнісний тритонки. Коливальний контур налаштований на частоту 90 МГц. Але з легкістю можна вибрати будь-яку частоту з проміжку 30 — 120 МГц. —

Транзистор КТ660Б. Котушка-оправа діаметром 7мм, решта дивись на фото.Транзістор може бути будь-який, навіть низькочастотний. — При справних деталях жучек починає працювати відразу. Потрібно тільки підібрати бажану частоту.

Визначити роботу жучка без приймача дуже просто. Для цього потрібно заміряти струм споживання, а потім закоротити коливальний контур, якщо споживаний струм змінився, значить пристрій працює.
Антена підключається до колектора транзистора, це поїсть бути шматок дроту довжиною до метра. Краще підключати антену через конденсатор 10 — 15 пФ.
Забув намалювати, харчування підключається до конденсатора С1 верхній висновок за схемою плюс. Харчування 1,5 — 15 вольт.

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.