Яндекс.Метрика

Простий підсилювач звуку

Робимо простий підсилювач звуку своїми руками. Нам знадобиться наступне:
1) Котушка: L1 5 мкГн
2) Резистори: R1, R3 2,2 кОм-R2, R5 22кОм-R4 680 Ом-R6 2,2 Ом-R7 10 Ом.
3) Конденсатори: С1, C4-4,7 мкФ-25В-С3-22 мкФ-25В-С3-22 мкФ-25В-С5-0, 47 мкФ-25В-С6, C7-1000 мкФ-35В.
4) Мікросхема: DA1 TDA2050
Також для пайки необхідно придбати: керамічний паяльник, припой, склотекстоліт, хлорне залізо, флюс (каніфоль), динамік (для перевірки працездатності підсилювача), харчування 10 В («крона»), дроти, розьєм, радіатор (перший час мікросхема буде грітися НЕ сильно, але все ж рекомендується поставити охолодження), глянцевий фотопапір.
Тепер найцікавіше, підготовка до роботи. Ось схема нашого пристрою:

Простий підсилювач звуку

Тепер нам необхідно зробити розводку, яку найпростіше зробити в програмі sprint layout. Після того, як розводка готова друкуємо на фотопапері нашу розводку (принтер обовьязково повинен бути лазерним!). Після чого накладаємо надрукований фрагмент на нашу плату і протягом 5-10 хв гладимо праскою. Потім опускаємо під воду і легкими рухами зчищаємо папір. Тепер нам необхідно протравить плату. Для цього беремо хлорне залізо і додаємо його в злегка підігріту воду і занурюємо туди плату (ні в якому разі не використовуйте посуд, призначений для прийому їжі!) Процес травлення займає від 10 хв до 5-8 годин, все залежить від кількості розчину і температури води. Після того, як плата протравами зчищаємо шар фарби, в результаті чого наші доріжки стануть мідними. Тепер нам залишилося припаяти елементи. Для початку просвердлимо отвори під наші елементи, після чого доріжки рекомендується змастити флюсом. Після це за схемою вставляємо всі елементи і припаюємо їх. На цьому наша робота переходить у завершальну стадію, перевірка на працездатність.

Простий підсилювач звуку
Простий підсилювач звуку
Простий підсилювач звуку

Підключивши харчування, динамік і приєднавши джек до пристрою з розьємом 3,5 мм, ви почуєте свою улюблену музику. Для зручності можна придумати корпус до вашого пристрою, приклад корпусу ви можете побачити нижче.

Простий підсилювач звуку
Простий підсилювач звуку
Простий підсилювач звуку

Дивись ще:

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.