Яндекс.Метрика

Конструкція сходів на мансарду

При будівництві сходів на мансарду я керувався основними принципами: безпека, зручність, функціональність, економічність у виготовленні і зовнішня привабливість. Заздалегідь при проектуванні будинку передбачив місце розташування маршів. Для сходів я вибрав закінчення коридору, передбачив два марші наверх з поворотом на 180 градусів. Причому спроектував вниз підвальне приміщення, а це ще додатково два маршу.

ustrojstvo-lestnicy-na-mansardu_1
ustrojstvo-lestnicy-na-mansardu_2

Оптимально підійшла класична (підьїзна) поворотна конструкція сходів з двома прямими маршами, так як вона займає меншу площу і через неї можна занести необхідну меблі.

ustrojstvo-lestnicy-na-mansardu_3

Стіни коридору у мене виготовлені з трьох сторін з дерев’яних конструкцій, тому я вирішив виготовити сходи без балясин і замаскувати її під шафу, використовуючи як дверей механізм купе.

ustrojstvo-lestnicy-na-mansardu_4
ustrojstvo-lestnicy-na-mansardu_5

Виконав ескіз, розкресливши маркером майбутні сходи на стінах. Присхідців вийшов заввишки 20 см, а сама щабель 28 сантиметрів.
При конструюванні я врахував наступне:
— ухил сходів повинен бути мінімальним для чого варто збільшувати довжину маршу-
— щаблі повинні бути глибиною не менше 30 сантиметрів, а висотою строго однаковою, щоб ними легко користуватися і не отримати травму-
— забезпечення надійності конструкції, кріплень, достатнього освітлення-
— виконання сходи шириною 90 сантиметрів, згідно рекомендованих нормативів.
Косоур нижнього маршу я виконав з бруса товщиною 60 міліметрів і шириною 30-35 сантиметрів. Тятиву під косоур виготовив з куточка заздалегідь насвердливши в ньому отвори через кожні 10 сантиметрів з двох сторін, для кріплення косоура і до стіни. Цей куточок у зв’язці з іншими металоконструкціями послужив несучим каркасом сходів. Всі підставу верхнього маршу виготовив також з куточка, який заздалегідь напиляємо углошлифовальной машиною і зварив на вулиці. В якості донора куточка використовував три старі ліжка з панцирної сіткою.

ustrojstvo-lestnicy-na-mansardu_6
ustrojstvo-lestnicy-na-mansardu_7

Для двухмаршевих сходи виготовив посередині майданчик, закріпивши до стін 40 міліметрові куточки, поклавши на них старі дерев’яні двері. Зверху додатково щоб вирівняти поверхню і додати велику міцність майданчику, прикрутив лист ДСП шириною 90 сантиметрів. Надалі облицював поверхню ламінованим паркетом, а переходи прикрив декоративним куточком.

ustrojstvo-lestnicy-na-mansardu_8
ustrojstvo-lestnicy-na-mansardu_9

Число ступенів у марші, відповідно і його довжина маршу залежатиме від висоти другого поверху. Подступеньки додадуть конструкції сходів не тільки додаткову міцність, але не дозволять звалюватися ослаблим речам і гуляти потоку повітря з підвалу чи комори.

ustrojstvo-lestnicy-na-mansardu_10
ustrojstvo-lestnicy-na-mansardu_11
ustrojstvo-lestnicy-na-mansardu_12

Для матеріалу проступей і присхідців я вибрав добре відшліфований сосновий клеєний брус, який продається в будь-якому спеціалізованому магазині.

ustrojstvo-lestnicy-na-mansardu_13

Кріплення щаблів нижнього маршу справив саморізами по краю, а верхнього зсередини в заготовлені в металевому куточку отвори.

ustrojstvo-lestnicy-na-mansardu_14

Для безпеки сходин і їх міцності замість огорожі я передбачив суцільну стіну між маршами. Всю обробку над сходовим маршем справив панелями МДФ, так як врахував, що
при сходженні по сходах стіни доводиться зачіпати, а з цього матеріалу їх досить протирати.
ustrojstvo-lestnicy-na-mansardu_16
ustrojstvo-lestnicy-na-mansardu_17

Сходи вийшли дуже міцною і досить зручними, навіть для дітей, а за допомогою дверей купе я завуалював наявність додаткових приміщень і ізолював поверхи один від одного, щоб потік тепла не йшов вгору при роботі опалювальної системи.

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.