Яндекс.Метрика

Прикрашаємо стару шафу

Не поспішайте купувати нові меблі замість тієї, яка вже вийшла з моди. Прикладіть до неї ваші руки і трохи творчості. Наприклад, спробуйте прикрасити стару шафу від стінки вітражним малюнком. Запрошую вас на нескладний майстер-клас.

Готуємося до роботи.
Перше, що вам необхідно для роботи, це, звичайно, сам шафа зі скляними дверцятами. Ще знадобиться спиртовий розчин або ацетон для знежирення поверхні, шаблон малюнка і вітражні фарби.

Як вибрати шаблон.
В Інтернеті цілком достатньо різних трафаретів для створення вітражів. А якщо ви вмієте малювати, то це взагалі чудово. Єдина умова, яку потрібно враховувати при виборі малюнка, це реальність його втілення у вітражі. Тобто трафарет повинен бути одночасно нескладним і мати замкнуті лінії малюнка. В іншому випадку, вітражна фарба розтечеться по поверхні.

Отже, приступимо.
Дверцята шафи знімаємо з петель. Укладаємо її на рівну поверхню (наприклад, на два табурети). Протираємо скло спиртовим розчином і висушуємо. На задню стінку кріпимо обраний малюнок. У мене це трафарет власного виробництва. Намалювала, розмножуючись на ксероксі і прикріпила його скотчем до дверцят. Можна роздрукувати один листок, а можна відразу кілька, щоб потім не переклеювати. Тільки стежте за тим, щоб малюнок логічно переходив з одного в інший.

ukrashaem-staryj-shkaf_1

Наносимо контур малюнка.
У стандартних наборах вітражних фарб пропонується чорний контур. Мені це не подобається. Куди красивіше виглядає малюнок з контуром бронзового або золотого кольору. Тому у мене він саме такий. Обводимо бронзовою фарбою всі лінії малюнка таким чином, щоб ніде не залишалося жодного пропущеного міліметра. Як вже говорилося вище, це вкрай важливо для збереження надалі рідких вітражних фарб в межах малюнка. Через годину-півтори контур висохне, і ми продовжимо роботу. Якщо ви плануєте розписати вітражем дві дверцята, то зараз саме час переклеїти шаблони на іншу поверхню.

ukrashaem-staryj-shkaf_2

Буяння фарб.
Коли контур висохне, ми можемо зафарбовувати малюнок фарбами. Зручніше використовувати кольори не всі відразу, а по порядку. Наприклад, у квітковому трафареті можна спочатку зеленим кольором заповнити листя, потім червоним — пелюстки квітів і т.д. На висихання малюнка піде від 12 до 20 годин. На це впливає вологість повітря у вашому будинку і товщина шару фарби, нанесеної на скло.

ukrashaem-staryj-shkaf_3
ukrashaem-staryj-shkaf_4

Вибір фону.
Самий останній штрих до нашого творчості додасть спеціальне матове напилення для скляних поверхонь, яке продається в будівельних магазинах. Нанести його слід на зворотну сторону дверцята в 2-3 шари, причому сохне кожен не більше 10 хвилин. Ось і все. Тепер ваша двері не тільки прикрасить внутрішній простір будинку, але і позбавить вміст шафи від цікавих поглядів.

ukrashaem-staryj-shkaf_5
ukrashaem-staryj-shkaf_6

Ось такими вийшли у мене дверцята старої шафи (порівняйте: з покриттям і без нього). Спробуйте і ви!

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.