Яндекс.Метрика

Правильний вибір клею для плитки.

 

 При облицюванні стін, підлог, терас дуже важливе питання вибори клею для плитки. При такому достатку в будівельному сегменті ринку не інформованому споживачеві дуже важко орієнтуватися і правильно вибрати необхідний матеріал. Крім численних характеристик за призначенням клею є ще дуже важливий вибір виробника і постачальника даного матеріалу. Отже, сучасний виробник будівельних і оздоблювальних матеріалів пропонує велику кількість як сухих, так і пастоподібних, готових до застосування, сумішей. Для того щоб правильно підібрати необхідну клейову суміш, потрібно дати відповідь на 3 питання:

а) який буде розмір та тип плитки;

б) які умови будуть впливати на облицьовану поверхню;

в) з яким підставою буде працювати у зв’язці клей для плитки.

Найбільш поширене застосування плиткового клею на цементній основі, це суха суміш піску та цементу в необхідних пропорціях з додаванням пластифікаторів і різних хімічних добавок для підвищення ефекту склеювання. В залежності від кількості і пропорцій цих складових, види клеїв бувають: для настінного або підлогової плитки, для внутрішніх і зовнішніх робіт, водостійке, морозостійкі, з ефектом швидкого застигання, а також підвищеною адгезией.Некоторые виробники пропонують пастоподібний клей для плитки, ціна на який набагато вище, але такі різновиди клеїв не дуже популярні, так як незручні в транспортуванні і досить дорогі. Їх застосування виправдане, швидше за все, при облицюванні зовнішніх стін плиткою з керамограніту, натурального каменю та інших «великовагових» облицювальних матеріалів.

Але іноді без такої суміші не обійтися, сучасні технології дозволяють виробляти плитку з керамогранита з нанесеним на неї тонким шаром нержавіючої сталі. Таку тяжкість може утримати саме пастоподібний клей для керамічної плитки, завдяки його високим адгезійним властивостям і досить великий еластичності. Металевої плиткою облицьовують великі площі підлоги та стін у виробничих цехах промислових підприємств, і такий вид клею успішно витримує всі навантаження.
У наш час купити клей для плитки не так складно як здається, важливо тільки уважно читати інструкцію, яка надрукована на лицьовій стороні кожного мішка або іншої упаковки. Інструкція завжди докладно описує, для яких підстав і для якої плитки цей склад призначений, щоб не довелося переробляти і переплачувати, необхідно точно слідувати цьому керівництву.

Універсальний не завжди найкращий клей для плитки!!!

Многие виробники випускають універсальні суміші, але клей для плитки у ванній — це особливий випадок. Обробка ванної кімнати повинна передбачати застосування вологостійкого клею і вологовідштовхувальним складів для затирання швів. Якщо плитка клеїться по гіпсокартону, то клей повинен бути ще і пластичним.

Перед початком укладання плитки поверхня, яка буде взаємодіяти з клеєм, обов’язково повинна бути оброблена грунтовкою глибокого проникнення. А місця, сильно вбираючі грунтовку, необхідно обробити двічі.

Щоб вибрати кращий клей для плитки, багато хто довго порівнюють і сперечаються, але виходячи з практичного досвіду, можна порекомендувати небагато. При всьому достатку пропозиції надійними можна назвати буквально кілька видів, а саме Ceresit, Kreisel,Vitonit, Sopro. Найпопулярнішим серед них порівняно «ціна і якість» Ceresit.клей для плитки

Це не означає що він найкращий, але можу запевнити, що на моїй практиці переробляти роботу не доводилося. А якщо застосовувати клей для підлогової плитки Ceresit СМ-17, то навіть по теплій підлозі він схоплюється намертво, зубилом не зрубаєш, правда, крупнозернистий, але ж на підлогу беремо гребінку 8-10мм. Великі площі ніхто не рівняє наливними підлогами, тому Ceresit СМ-17 підходить для цих цілей в самий раз. Для стін застосовуємо Ceresit СМ-11, і теж скарг немає.

В принципі, будь-який клей повинен нормально тримати плитку, важливо лише правильно його приготувати. Якщо написано в інструкції розмішувати будівельним міксером на малих обертах, то потрібно застосовувати дриль з малими оборотами. Також необхідно витримувати паузу на 3-5 хвилин, потім повторно перемішати. Тоді досягається необхідна еластичність, і додавати воду не доводиться.
Однозначної відповіді на питання, який клей для плитки краще, напевно, немає. На сайті http://comfort-trade.com.ua надані кращі на сьогоднішній день виробники плиткового клею.

Останнім часом стало популярним обклеювати стіни мозаїчною плиткою. Укладання мозаїчної плитки — трудомісткий і вимагає великого терпіння процес, до того ж потрібно бути трохи художником, щоб з самого початку бачити кінцеву картину. І тут можна згадати двокомпонентні клеї на основі латексу. Підбираючи клей для мозаїчної плитки, зверніть увагу на важливу деталь, він обов’язково повинен бути білим. Така плитка в основному виготовляється з скла, але якщо навіть це інший матеріал, то завжди не всмоктуючий вологу. Тому завжди потрібно використовувати білі високоякісні клеї з великою схоплюючий здатністю.

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.