Яндекс.Метрика

Плавне включення та виключення навантаження

Напевно багатьом хотілося додати в своє авто щось нове, сьогодні я розповім як зробити це без особливих витрат і технічних змін в конструкції автомобіля.
Пристрій яке я сьогодні хочу вам представити це не велика схема регулювання запуску і виключення навантаження, в нашому випадку освітлювальних приладів, освітлення салону, підсвічування панелі приладів і т.д.

Наш пристрій дозволить плавно включати і вимикати будь-яку з перерахованих навантажень. Погодьтеся куди приємніше коли при включенні запалення ми вбачаємо не різке включення підсвічування приладової панелі, а плавний розпал. Те ж можна сказати і про освітленні салону і освітлювальних приладах.
Від слів перейдемо до справи і перед тим як розпочати складання пропоную ознайомитися зі схемою:

plavnoe-vkljuchenie-i-vykljuchenie-nagruzki_1

Для початку розповім про те як вона підключається. До VCC + нам необхідно підвести постійні 12 В від акумулятора які й будуть живити нашу навантаження. До REM ми підключаємо ті 12 В які зьявляються після включення запалення, саме вони і будуть ініціювати розпал та по їх зникнення схема гаситиме освітлення. Відповідно до контактів LED + LED-ми підключаємо нашу навантаження (в моєму випадку світлодіоди)
В якості транзистора Т1 я використовував BC817 (аналог КТ503В) як Т2 я взяв IRF9540S. Якщо ви захочете збільшити час розпалу вам необхідно збільшити номінал R2, для зменшення відповідно знизити. Для управління часом гасіння аналогічну операцію необхідно проробити з резистором R3.
Тепер можна переходити до складання. Для зменшення розмірів пристрою я використав поверхневий монтаж.
Ось весь набір елементів, які мені знадобилися:

plavnoe-vklyuchenie-i-otklyuchenie-nagruzki

Плати були виготовлені по «ЛУТ» технології з одностороннього текстоліту.

plavnoe-vklyuchenie-i-otklyuchenie-nagruzki
plavnoe-vklyuchenie-i-otklyuchenie-nagruzki
plavnoe-vklyuchenie-i-otklyuchenie-nagruzki
plavnoe-vklyuchenie-i-otklyuchenie-nagruzki

Ось таке компактний пристрій здатне додати естетичності нашого автомобіля ми отримали в результаті.

 

Дивись ще:

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.