Яндекс.Метрика

Отримання люмінофора в домашніх умовах

Люминофор —— Речовина, здатна перетворювати поглинається їм енергію в світлове випромінювання. Колір світіння може бути різним і залежить від світлофільтру, нанесеного на поверхню люмінофора або його домішки. Фото люмінофор це порошок, який має властивість світитися в темряві після впливу на нього природного або штучного освітлення.
Для виготовлення люмінофора нам знадобиться хвойний концентрат і борна кислота.
Нам потрібно купити в аптеці не «хвойний екстракт», а саме «хвойний концентрат», тому що там є яскравий жовтий барвник тартразин (Е102). Верхня пара синіх кульок у його молекулі — це хромофорна (здатна приймати і випромінювати світло) група-N = N-з двох атомів азоту, зьєднаних подвійним звьязком. Здатність ця обумовлена тим, що фрагмент-N = N-може знаходитися в двох положеннях і енергія переходу між ними і поглинається / виділяється у вигляді світла. —
Крім того, ця група сполучена з одного боку з бензольні кільцем з шести атомів вуглецю, а з іншого боку — з азотно-вуглецевим і ще одним бензольні кільцем. Цей ланцюжок є свого роду коридором в якому можуть «бігати» електрони. Допустимі енергії такого бігу і-визначають колір випромінювання. —
Незважаючи на те, що ми розуміємо, як працює молекула барвника, поки не очевидно яким чином вона формує з борною кислотою люмінофор — молекулярний фотоаккумулятор. Зробіть самі і поекспериментуйте.

Насипаємо (або наливаємо якщо ви купили рідкий) в стаканчик хвойний концентрат.

Заливаємо трохи води — щоб вийшов водний розчин тартразин.

Насипаємо в ложку борну кислоту

Змочуємо розчином барвника

Перемішуємо щоб намочити всю кислоту

Кипьятимо до такого ось стану. Утворені бульбашки протикаємо чим-небудь гострим, щоб забезпечити хороший прогрів всієї суміші.

Остудимо, додамо ще розчину барвника і знову прокипьятимо розплав. Вийде однорідне жовте речовину.

Це люмінофор! Впливайте на нього фотоспалахом:

Можна розтерти його в порошок і нанести куди-небудь, додати в інші речовини і навіть у воду.От переплавки борної кислоти з розчинами інших барвників — родаміну і пасти від синіх гелевих ручок теж вийшов люмінофор, але набагато більш гіршої якості. Великий недолік цього способу приготування люмінофора, це дуже маленька тривалість світіння.
Також цей люмінофор-відмінно-світиться в ультрофіолетових випромінюванні.

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.