Яндекс.Метрика

Обклеювання стін шпалерами своїми руками.


Стіни перед будь фінішною обробкою повинні бути ретельно підготовлені, це відноситься і до обклеювання стін шпалерами. Вирівняні стіни повинні бути шпакльовані, обкоровані і загрунтовані в два шари, щоб шпалерний клей не вбирався в стіну.

грунт для стен
Всі рулони шпалер повинні мати єдину серію і номер на етикетці, інакше колір може відрізнятися. Потім кожен рулон перевіряється на наявність дефектів, а якщо таких немає, то можна приступати до нарізки полотен довжиною рівній висоті стін + 2 — +5 см. Варто також враховувати добірку малюнка або візерунка, зістиковуючи полотна один з одним. Нарізані полотна відкладають у скрученому або розкладеному вигляді і тим часом приступають до приготування клею за інструкцією на упаковці, клей підбирається в залежності від видів шпалер.
З допомогою виска на ширину полотна ставиться позначка, від якої і починають наклеювати перше полотно. Промазав стіни клеєм за допомогою валика і кисті, до них обережно прикладають полотно, розгладжуючи його від середини до країв і виганяючи бульбашки спеціальними оббивними щітками або пластиковими гладилками. Головне щоб край збігався з відміткою від схилу. При необхідності всі краї вдруге промащуються клеєм. Стики після наклейки кожного полотна протираються вологою або сухою ганчіркою, щоб уникнути прояву плям після висихання клею.
Друге полотно клеїтися встик з першим. Малюнок, якщо він знаходиться саме на стику, поєднується, і так, полотно за полотном. Дійшовши до кута, полотно наклеюють, заходячи на іншу стіну на 0,5 — 1 див. Якщо нахлест більше, ніж на 1 см, то полотно потрібно відрізати. Обрізають їх причини нерівності кутів, з-за яких наклеєне ціле полотно може просто скривиться, це призведе до подальшого нерівному наклеювання.
Після того, як всі довгі полотна наклеєні, стіни потрібно перевірити на стиках, вгорі і внизу. З допомогою ножа і гладилки зайві сантиметри зверху і знизу відрізаються, стики проклеюються, а обклеєні шпалерами стіни притискаються за допомогою гумового валика. Потім нарізані шматки потрібного розміру приклеюють над вікнами і дверима, стикуючи малюнок з довгими полотнами. Полотна, приклеєні внапуск, зрізаються з допомогою ножа і прикладеної лінійки, зайві шматки шпалер викидаються, а шпалери склеюються.
Вікна та двері при роботі з шпалерами повинні бути закриті мінімум на 12 годин, щоб не виникало протягів, які можуть з’явитися пухирі і скупчення повітря під шпалерами.
Автор статті: Ірина Кузнецова.Статья підготовлена по замовленню сайту «Муж на час»

Дивись ще:

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.