Яндекс.Метрика

Народна лялька

Зараз досить багато уваги приділяється традиційним ремеслам, ми заново вчимося робити те, що вміли наші предки. І це добре, тому що так ми можемо зрозуміти, чим жили ці люди, у що вони вірили і чого боялісь.Одно з традиційних ремесел — це народна лялька. Ляльки були різними, іноді з ними просто гралися діти, а іноді вони мали важливе обрядове значення. У цій статті я розповім, як зробити ляльку-оберіг, яка називається «рванка». Потрібно декілька клаптиків білої бязі і різнобарвного ситцю, трохи вати, стрічка і тасьма, білі котушкові нитки, трохи яскравих ниток для вьязання.

Беремо квадрат (16 X 16 см) з білої бязі і німого вати. Кладемо вату в центр квадрата, обтягуємо тканиною і перевьязуємо котушковими нитками. Ось що повинно вийти:

Це голова для нашої ляльки. Тепер робимо ручки: прямокутник з білої бязі (16 X 12 см) підвертаємо по краях і скачуємо в щільний рулончик, краю рулончика перетягуємо нитками. Вкладаємо деталь рук між кінцями деталі основи і перевьязуємо хрест-навхрест.

Робимо деталі грудей так само, як і голову, з квадратиків 7 X 7 см, потім привьязуємо їх до основи.

Тепер беремо шматочок ситцю (10 X 6 см) для сорочки, робимо в ньому отвір для голови.

Підвертаємо з обох сторін і одягаємо на ляльку, закріплюємо нитками по лінії «талії».

Потім потрібно нарядити ляльку в спідницю. На квадратику ситцю (14 X 14 см) робимо хрестоподібний розріз в центрі і одягаємо на ляльку, як показано на фото.

Після цього відгинаємо спідницю, укладаємо рівними складками і перевьязуємо нитками по поясу.

Ну і майструємо сам пояс з фартушком. Відрізаємо приблизно метр ниток для вьязання та скручуємо в шнур, а ще беремо шматочок тасьми (8 см).

Загинаємо кінець тасьми і вкладаємо туди шнурок.

Прилаштовуємо конструкцію на місце, обмотуємо шнур навколо пояса кілька разів, щоб приховати всі котушкові нитки.

Залишилося оформити голову. Невеликий шматочок стрічки (6 см) розташовуємо навколо голови ляльки і закріплюємо кількома стібками. Готуємо хустинку з ситцю (прямокутний трикутник зі стороною 13 см).

Підвертаємо хустинку по більшій стороні і повьязуємо поверх ленти.Кукла готова!

Дивись ще:

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.