Яндекс.Метрика

Музична листівка

Кращий подарунок, як відомо, той, що ви зробили самі своїми руками. Те, що буде описано в цій статті, відрізняється своєю оригінальністю і буде довго радувати того, кому ви хочете принести задоволення. Разом з тим, для такої роботи потрібні навички та обладнання для запису. Втім, для початківця радіоаматора охочого освоювати нове — цілком розвьязувана задача. Тепер по порядку.

Зовнішній вигляд музичної листівки представлений на малюнку.

muzykalnaja-otkrytka_1

Подарунок зроблений племіннику на новий рік і містить голосове привітання. Конструкція виконана у вигляді книги. Стрічка, яка тримає книгу в закритому стані, завьязана на гудзички. Розвьязавши стрічку, ми відкриваємо книгу, і віджимається квадратна кнопка, яку видно на малюнку.

muzykalnaja-otkrytka_2

Кнопка, віджати, включає голосове повідомлення. Це може бути ваш голос або просто музичний фрагмент з улюбленого мультика. По кутах вставлені світлодіоди, які, перемігіваясь, надають подарунку ще більшу привабливість.

Всередині книжки знаходиться вся електронна начинка, яку видно на малюнку.

muzykalnaja-otkrytka_3

Основу складає невелика плата з однократно-Програміруємих звуковий мікросхемою аР8942А.

muzykalnaja-otkrytka_4

Ця мікросхема дозволяє записати до 42 секунд звуку. Принципова схема всієї начинки на принциповій схемі.

muzykalnaja-otkrytka_5

Схема досить проста, під силу будь-якому починаючому радіоаматори. Для складання пристрою знадобляться, крім самої звукової мікросхеми, динамік потужністю 0,5 Вт і опором 8 Ом, нормально замкнута кнопка (така, контакти якої розмикаються при натисканні), два транзистора КТ315, чотири світлодіоди різних кольорів світіння, два елементи живлення GR2035 або будь-які інші з сумарним напругою 6В, гніздо для елементів живлення і трохи монтажного проводу. Гніздо живлення для цього виробу, за браком готового, було зроблено з горлечка пластикової пляшки. У дно пробки встановлена пружина від старого пульта, а різьбова частина горлечка з одного боку закрита сіткою з мідного дроту, яка і є другим електродом.

muzykalnaja-otkrytka_6

Єдина істотна проблема — спеціальний програматор aP89W24USB, без якого не можна записати мікросхему. Але якщо врахувати, що такий подарунок може бути не тільки приємним сюрпризом для дорогих вам людей, а й джерелом додаткового заробітку, то можна розоритися на кілька тисяч рублів.

muzykalnaja-otkrytka_7
muzykalnaja-otkrytka_8

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.