Яндекс.Метрика

Листівка, вишита стрічками

Вишивка стрічками — старовинний і надзвичайно красивий вид рукоділля. Саме цю техніку ми будемо використовувати для виготовлення листівки. Традиційно візерунки вишивають на щільних і непрозорих тканинах, але для листівок зручніше використовувати щільний папір або картон. Зробити таку листівку зможе навіть людина, не знайомий з вишивкою.

Нам знадобляться: заготовка для листівки, кольоровий картон, фігурні і звичайні ножиці, клей. Атласні стрічки: зелена і біла товщиною 3 мм, і блакитна — 7 мм. Гобеленова і звичайна голки, тонка спиця або шило, нитки, запальничка.

Для початку фігурними ножицями з кольорового картону треба вирізати квадрат. Він повинен бути приблизно на 1 см вже, ніж заготовка. Саме цьому квадраті ми і будемо вишивати.

Спочатку на виворітній стороні відзначаємо місця, де голка з стрічкою будуть проходити через картон.

Листівка, вишита стрічками

Тепер голкою проколюємо відмічені дірочки і розширюємо їх за допомогою шила або вьязальної спиці.

Листівка, вишита стрічками

Центральний горизонтальний ряд отворів краще зробити ширше інших, тому що нам доведеться протягувати через них стрічки двічі.

Тепер приступаємо до вишивки. Відрізаємо 20-25 см. зеленої стрічки. Зрізаємо по-діагоналі кінчик стрічки, злегка оплавлятися його запальничкою і втягає в гобеленову голку.

Листівка, вишита стрічками

Оплавлятися кінці треба для того, щоб стрічка не розтріпала в процесі роботи. Тепер стрічку необхідно закріпити, щоб вона не вислизнула з вушка в процесі вишивки: проткніть кінчиком голки стрічку в декількох міліметрах від краю, а потім потягніть за довший кінець.

Листівка, вишита стрічками
Листівка, вишита стрічками

Приклеюємо вільний край стрічки до вивороту нашого квадрата. Простягаємо голку на лицьову сторону, скручуємо стрічку в трубочку і через протилежне отвір виводимо на виворіт. Ми отримали стеблинка. Таким же чином робимо ще два стебла. Потім обрізаємо стрічку і приклеюємо залишився кінчик з вивороту.

Листівка, вишита стрічками
Листівка, вишита стрічками

Беремо синю стрічку, закріплюємо її, так само як і попередню і виводимо на «обличчя» через той же отвір, що і стебло. (Рис. 8) Тепер з вивороту проводимо крізь стрічку звичайну голку з ниткою. Прособіраем стрічку на лицьовій стороні швом «уперед голку». (Рис. 9) Добре стягаємо стрічку і заводимо на виворіт. Точно так само робимо залишилися квіти.

Листівка, вишита стрічками

Тонкою стрічкою перевьязуємо вийшов «букетик».

Листівка, вишита стрічками

Тепер нам залишилося тільки приклеїти нашу вишивку до заготівлі і листівка готова!

Листівка, вишита стрічками

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.