Яндекс.Метрика

Лава-лампа


Для виготовлення лампи потрібні: скляний циліндричний посудину з добре прилягає кришкою-матеріал для основи (дерево, метал, пластмаса) — патрон для електричної лампочки-лампочка 25 Вт-касторове масло-барвник, розчинний у жирах і нерозчинний у воді і спирті (можна спробувати масляні художні фарби) — спирт (90-96 градусів). -Основа може мати довільну форму і робиться з будь-якого матеріалу. У підставі закріплюється скляну посудину і прихована під ним лампочка. в бічних стінках свер -т кілька отворів для охолодження конструкції. Спочатку фарбують рідина на жирній основі. Вилийте її в скляну посудину, куди попередньо вже налита суміш води і спирту. Вгорі судини треба залишити невеликий простір, яке заповниться при розширенні рідини від нагрівання. Якщо жирова рідина відразу спливає, треба змінити щільність рідини на водній основі, додаючи спирт. Перевірити, чи працює лампа, нагріваючи дно посудини. Якщо треба, додати ще спирту або води (додавання спирту веде до зменшення, а води — до збільшення щільності водного розчину). Коли лампа працюватиме задовільно, кришку щільно (на клей) закупорити. -Тепер залишається зібрати всі частини, вставити скляну посудину в основу та включити лава-лампу.

Ось ще рецепт:
Лава-лампа являє собою високий скляну посудину, в якому переміщається таємнича грайлива суміш яскравих рідин і твердих матеріалів. Бувають лава лампи так само і з блискітками. При включенні лампи суміш всередині неї нагрівається і відбувається рух цих різних частинок, що створює непередаваний ефект яскравого сюрреалістичного танцю. Дуже красива вещь.Можно спробувати виготовити лава лампу в домашніх умовах, проте не факт, що вона буде точно такий же по якості й красі, як виготовлені професійно. Але спроба не питка.Вот що необхідно для виготовлення лава лампи1. Скляний циліндричний високий сосуд2. Вода3. Кольорові яскраві предмети, бажано дрібні і легкіе4. Рослинна масло5. Кристали студеніческіе. Можете використовувати сіль або ж сахар.6. Парафін7. Електрична лампочкаПроцесс ізготовленіяЗаполніте на половину скляну посудину водою, додайте трохи рідкого парафіну і закиньте туди трохи різнокольорових дрібних предметовДобавьте в суміш масло і чекайте, поки масла і вода повністю не відокремляться один від другаДалее додайте щіпку обраних вами крісталлов.Теперь поставте посудину на включену лампочку і спостерігайте . Ефект вражаючий.
Третій Рецепт:

Світіння цієї лампи — воістину чарівне видовище. В її скляній посудині весь час утворюються і переміщаються великі, яскраво забарвлені бульбашки, створюючи гру світла.
Принцип, що лежить в основі цього «таємничого» явища, нескладний. У скляній посудині знаходяться дві незмішувані рідини — одна на водній основі (з додаванням спирту), інша на масляної. При кімнатній температурі щільність масляної рідини трохи більше, ніж водної. Рідина на водній основі можна не фарбувати або пофарбувати неяскраво, рідина на жирній основі фарбують у яскравий колір. Скляну посудину встановлений на цоколі, всередині якого є електрична лампочка, яка висвітлює вміст посудини через прозоре дно. Одночасно лампочка підігріває рідини. Рідина на масляній основі, при кімнатній температурі знаходиться на дні посудини, при нагріванні розширюється і великими бульбашками піднімається вгору. У поверхні вона охолоджується і опускається вниз. Це просте фізичне явище створює забавне рух і гру світла.
Подібні лампи можна було бачити на ВДНГ у павільйоні «Електроніка». Вони незмінно викликали інтерес відвідувачів. Як бачимо, принцип дії лампи нескладний, її можна зробити самому.

Чим треба запастися. Для виготовлення лампи потрібні: скляний циліндричний посудину з добре прилягає кришкою-матеріал для основи (дерево, метал, пластмаса) — патрон для електричної лампочки-лампочка потужністю 25 Вт-касторове масло-барвник, розчинний у жирах і нерозчинний у воді і спирті (можна поекспериментувати з олійними художніми фарбами) — спирт (90-96 градусів).
Виготовлення підстави. Воно може мати довільну форму і бути зроблено з будь-якого матеріалу. У підставі закріплюється скляну посудину і прихована під ним електролампочка. У бічних стінках свердлять кілька отворів, службовців для охолодження.
Приготування рідин. Спочатку пофарбуйте рідину на жировій основі барвником бажаного кольору. Вилийте її в скляну посудину, куди попередньо вже налита суміш води

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.