Яндекс.Метрика

Каналізація в будинку своїми руками

kanalizaciya

Сучасна каналізаційна система в приватному будинку — це комплекс каналізаційного обладнання, комунікацій та інженерного обладнання, трубопроводів, вигрібних ям, септиків.

Головна функція каналізації — зібрати стічні води з місця їх появи в одну мережу й транспортувати їх до спорудження утилізації.

Якщо каналізацію правильно спроектувати, врахувати всі вимоги СНИП і правильно її експлуатувати, то вона стане запорукою комфорту та затишку в приватному будинку або на дачі.

І навпаки — зневажливе ставлення до будівництва каналізації може призвести до помилок, які, в свою чергу, викликають сумні наслідки — засмічення і часті чищення.

 

 

Пристрій каналізації

Якщо схема проведення каналізаційних мереж порушена або складена неправильно, то це обов’язково потягне за собою насичення ґрунтових вод фекальними складовими, і колодязна (свердловинна) вода непридатна для пиття.

А найсумніше, що може трапитися при великому обсязі стічних вод можливе підтоплення будівлі, і це означає, що з фундаментом, стінами і підвальним приміщенням може трапитися все, що завгодно. Не кажучи вже про запах, супутньому всім цим неприємностям.

Проект каналізації для будинку повинен складатися, спираючись на дані конкретної місцевості. Тому важливо дотримуватися деякіх рекомендацій, загальніх для всіх проектів. Схема пристрою каналізації в приватному будинку обов’язково повинна стояти на «трьох китах». Це:

1.Зовнішня каналізація.
2.Внутрішня каналізація.
3.Каналізаційна ємність.

 

Загальні принципи і правила побудови

Автономна каналізація будується і працює так само, як і міська мережа. Стічні води, що утворюються у будинку, повинні збиратися в один трубопровід і виводити в септик або вигрібну яму.Дальше брудна вода кілька разів очищається і скидається в грунт. Або ж витрачається на господарські цілі. Виходячи з цього, неважко зрозуміти, що схема домашньої каналізації дуже проста.

Від кожного споживача води (кран, змішувач, душ) потрібно прокласти труби, які під’єднуються до загального стояка.

Загальна каналізація відводить стічні води в септик, який служить для очищення води.

Будь-яка каналізація складається з двох частин:

1.Внутрішня мережа — це внутрішня ПВХ труба та сантехнічні прилади.
2.Зовнішня мережа — такий же трубопровід, фільтруючі колектори і септик (вигрібна яма), яку розташовують на ділянці поза домом.

Якісні комплектуючі можна придбати в компанії ЧАО «Сантехкомплект»

З чого складається схема системи каналізації, і як її скласти своїми руками для приватного будинку?

Просту схему каналізації можна розробити і самостійно — для цього вистачить знання будівельних правил та СНиП. Більш складні системи каналізації вимагають участі професіоналів, тому що навіть невеликий прорахунок викличе великі і серйозні проблеми.

Стандартна спрощена схема каналізації включає в себе один загальний стояк, трубопровід по елементам каналізації, зовнішній трубопровід і резервуар.

Як правильно спланувати і скласти схему?

В одноповерховому будинку кухня і санвузол повинні знаходитися поруч, і як можна ближче до місця виведення каналізаційних стоків на вулицю.
У двоповерховому будинку туалет повинен знаходитися на кожному поверсі, тож приміщення з підвищеною вологістю краще розташовувати один над одним, щоб всі труби зручніше було підключати до загального стояка.
Розводка внутрішньої каналізації повинна мати якомога менше з’єднань, розв’язок і стиків.
При будівництві двох — або триповерхового котеджу з декількома ванними кімнатами, туалетами, басейном, джакузі та іншими принадами цивілізації, потрібно застосовувати більш складну схему каналізації.

Може знадобитися установка декількох септиків, кількох загальних каналізаційних стояків, і навіть насосної станції. Тому для такої складної роботи необхідно наймати фахівців.

Грамотний розрахунок схеми, простота і надійність каналізації, облік всіх подробиць — все це під силу тільки професіоналу своєї справи.

Перед розробкою проекту потрібно звернути увагу на такі пункти:

1.Як вода подається в будинок — з центрального водопроводу або з колодязя (свердловини).
2.Які сантехнічні прилади, і в якій кількості будуть встановлюватися в будинку.
3.Де планується будувати септик (вигрібну яму).
4.Клімат у цій місцевості — кількість опадів за рік та помісячно, сезонні перепади температури, і так далі.
5.Як буде очищатися септик — самостійно або за допомогою асенізаційної техніки. Організація під’їзних шляхів до септика.
Якщо схема каналізації і водопроводу для будинку складена правильно і грамотно, то в неї повинні входити такі пункти:

1.Схема каналізації приватного будинку з зазначенням всієї розводки, з кількістю і розмірами матеріалів.
2.Схема розташування каналізаційних труб і стояків.
3.Вказівка поворотів в системі каналізації.
4.Місця знаходження ревізійних колодязів та колекторів у зовнішніх каналізаційних мережах.
5.Місця знаходження насосів.

 

Внутрішні мережі каналізації

Внутренняя канализация

 

Побудова і розміри внутрішньої мережі каналізації в будинку визначаються розмірами приміщень і взаємним розташуванням споживачів води.
До каналізації треба підключити всі об’єкти, які зливається вода в будинку — мийки, душ, біде, раковини, ванни, пральну машину, унітази і т.д.
За допомогою пластикових труб (ПВХ або поліпропіленових) всі об’єкти зливу потрібно підключити до загального стояка каналізації.
Трубопровід з’єднується або спеціальними фітингами, або в розтруб, без застосування фітингів. Ще кілька способів з’єднання труб за допомогою зварювання або склеювання.
Зібрану каналізацію необхідно прикріпити до стін будинку або яким-небудь несучих конструкцій хомутами або кліпсами.
Також каналізаційну трубу потрібно закріпити поруч з врізкою в загальний стояк, поруч з запірною арматурою.
Якщо є можливість замаскувати труби за гіпсокартонною обшивкою або за меблями — то це просто чудово.
Прихована схема прокладання каналізації в приватному будинку передбачає врізку оглядових і ревізійних люків, щоб можна було контролювати стан труб і проводити ремонт. Каналізаційні труби внизу фундаменту потрібно під’єднати до зовнішнього трубопроводу. У фундаменті пробивається отвір діаметром трохи більше діаметра вихідної труби.

Зовнішні мережі каналізації
Схема каналізації в приватному будинку заснована на видаленні відходів в септик або вигрібну яму. Відходи видаляються каналізаційним трубопроводом. Зовнішня каналізація прокладається у траншеї, яка йде від хати до резервуару (септика).
Щоб стічні води в трубах не затримувалися, траншея для труб повинна мати ухил — 2-2,5 см на 1 погонний метр трубопроводу.
Для зовнішньої каналізації можна використовувати будь-які труби азбестоцементні, чавунні або пластикові, які обов’язково необхідно укладати на піщану подушку. Глибина каналізаційного трубопроводу визначається глибиною промерзання грунту в районі — вона може становити від 0,2-05 до 1,2-1,5 метрів.
Якщо каналізаційні труби немає можливості прокласти нижче рівня промерзання, то їх необхідно утеплити. В якості утеплювача використовується мін. вата, скловата або матеріали, схожі своїми теплоізоляційними параметрами.

Монтаж каналізаційних труб і підключення сантехніки

 

Іноді дуже важко, майже неможливо організувати стік каналізаційних вод самопливом через розташування сантехнічних приладів нижче рівня загальної каналізації. Але вихід є — це насосне обладнання, призначене для перекачування стічних вод.

Такі насоси називаються фекальними. Фекальний насос має пристосування для подрібнення фекалій і паперу. Такий насос можна встановлювати не тільки на виході труби унітазу, але і на ванній або кухонній раковині. Працює такий насос в автоматичному режимі. Більш докладний опис таких насосів ми розглядали в цій статті.nasos_temperatur 75

Система каналізації в заміському будинку ділиться на розташовану всередині приміщень і на ту, яка прокладена на території земельної ділянки. Тобто, між цими районами можна визначити умовну межу, на якій і слід встановлювати головну ревізію.

Якщо виходити з схеми типового каналізаційного пристрою, типового майже для всіх будинків, то вона повинна включати в себе деякі обов’язкові елементи.

При розгляді внутрішньої частини системи каналізації стає зрозумілим, що в ній присутні такі вузли та елементи:

1.Дефлектор, який обов’язково встановлюється на кінці вентиляційної труби.
2.
трап, вмонтований в підлогу, якщо будинок має підвал.
3.
Загальний каналізаційний стояк, до якого приєднуються труби внутрішньої каналізації, які відводять стічні води від сантехнічних приладів і пристроїв.
4.
Каналізаційні горизонталі (відвідні труби), які повинні укладатися під ухилом.
5.
Розтрубні або фитинговые з’єднання.
6.
Самі труби каналізації, які під’єднуються відвідної трубою до умивальників, унітазів, ванн, і так далі.


Каналізаційна вентиляція

Вентиляційна труба з дефлектором на кінці — це теж елемент каналізації, без якого не можна обійтися.

Вентиляція з’єднує частини внутрішньої каналізації з зовнішнім середовищем. Вентиляцію необхідно обладнати для виключення можливості перепадів тиску в каналізації або протікання труб.

Результатом роботи вентиляції є відсутність розрідження в системі і втрати зайвої води за межами сифонів, які знаходяться вище за інших сантехнічних приладів.

 

Навіть стічні води, повністю перекривають перетин каналізаційної труби, при працюючій вентиляції не створять прецедент для гідравлічного удару. Тому елементи вентиляції повинні бути в кожному стояку.

Іноді з технічних причин немає можливості вивести вентиляційну трубу з якогось стояка над дахом. Тоді необхідно провести широку загальну вентиляційну трубу в одному місці, і до неї приєднувати інші труби і ходу вентиляції.

Іноді вентиляційна труба проходить по самому далекому стояка каналізації, а на кінцях інших стояків встановлюють аераційні клапани.

Такий спосіб вентиляції відмінно підходить при прокладанні декількох стояків каналізації. Але більше п’яти клапанів на всю систему каналізації встановлювати не рекомендується.

Аераційний клапан не може повністю замінити вентиляційну трубу, тому що рух повітря по ньому проходить тільки в одну сторону — в систему каналізації. Тому в приміщенні може накопичуватися газ, а його обов’язково необхідно вивести назовні.

 

Каналізацію в будинку можна провести різними способами. Але головне — правильно вибрати схему каналізації саме для вашого будинку, для ваших індивідуальних потреб.

Дивись ще:

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.