Яндекс.Метрика

Як виростити авокадо з кісточки

Я дуже допитлива з дитинства. Мені важливий не настільки результат, як процес.
А ну як, зможу я, наприклад, гине у сестри квітка повернути до життя? Вийшло! Чудово — забирайте!
А як можна виростити кавун? Будь ласка-отримуйте! А як пересадити фіалку? Тримайте!
Цього разу я покажу, як можна зі звичайного магазинного авокадо виростити в домашніх умовах прекрасна рослина!
Як вибрати стигле авокадо?
Авокадо — це дуже корисний фрукт, стиглий нагадує за смаком волоський або кедровий горіх. Всього великої кількості вітамінів перераховувати не буду, але можу сказати, що вітаміну Е в ньому предосить і ще він має омолоджують властивостями. Досить калорійний, щоб їм можна було підкріпитися. Вибираючи фрукт, дивіться, щоб шкірка ніде не була пошкоджена, а колір без коричневих плям — зелений. На дотик плід повинен злегка піддаватися надавливанию, але не бути всередині занадто мьяким, лише з такими характеристиками плід матиме вищевказаний смак)
Якщо раптом ви купили недозрілий плід — просто покладіть його на стіл, за пару-трійку днів він сам дозріє.
Отже, мьякоть ви зьїли, а всередині знаходиться величезна довгаста кісточка, яку мені, наприклад, було шкода викидати і я вирішила її проростити)

Як виростити авокадо з кісточки

Беремо кісточку, встромляємо зубочистки з трьох сторін таким чином, щоб згодом з їх допомогою кісточка була наполовину в воді потовщеним підставою, приблизно через 3-5 тижнів з нижньої сторони в воду полізе корешочек білий — можна присаджувати в землю. Я брала універсальний грунт і дренаж на дно горщика.

Як виростити авокадо з кісточки

Слід врахувати, що коренева досить серйозна, тому треба бути готовими вже через півроку дати йому горщик побільше. Підживлення робила біогумусом (купити можна в будь-якому квітковому магазині), теж універсальним (який був удома) раз на 2 тижні: 1 ч. ложка на 1,5 літра води настояти протягом доби — потім поливати, як звичайно.

Як виростити авокадо з кісточки

Через півроку рослина вже таке, листя довше долоні. Рослина дуже любить світло, але прямі сонячні літні промені спалюють його листя. Тому взимку — навесні можна тримати на сонячному теплому підвіконні, влітку прибирати з прямих сонячних променів. Дуже любить вологість, тому кроплення, протирання листя, парообразователь (виберіть своє по силам) — просто необхідно!
Дивіться на стан рослини, не тримайте довго в тісному горщику.
Легко проходить адаптацію пересаджування, обрізання верхівок (для гіллястості або кустованія). Навіть якщо раптом стебло скинув листя, не поспішайте викидати рослина — обріжте стебло до живого (де він не засохлий і зеленого кольору) і поливайте, як зазвичай, раз на 2-4 дні, як підсохне земля. Дуже скоро рослина дасть нові гілочки, що не може не радувати! Дерзайте!

Дивись ще:

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.