Яндекс.Метрика

Як можна використовувати компресор від холодильника в якості аерографа

kak-mozhno-ispolzovat-kompressor-ot-holodilnika-v_1

Стаття про застосування старого компресора від холодильника, для використання в аерографі.

Отже глава перша: видобуток.
Зазвичай в наших широтах ареал проживання диких або здичавілих компресорів досить невеликий, хоча трапляються винятки. Найчастіше їх можна зустріти біля смітників у дворах будинків або в підвалах, де зберігають всякий непотріб. Зазвичай вони міцно прикручені до великого білому ящику, який в простолюдді називають холодильник і зберігають в ньому пиво. Полювати на дикого компресора голими руками не вийде, він вам просто так не дасться. А поки ви будете бігати за озброєнням, дикий компресор цілком може стати домашнім, але вже чужим.

При собі треба обовьязково мати спеціальний комплект зброї — плоскогубці, викрутки плоску і хрестик, 2 ключа на 12х14. При виявленні великого білого ящика необхідно уважно оглянути його, зазвичай компресор ховається в його нижній частині ззаду. Якщо компресор виявлений і при вас є необхідний комплект зброї можна приступати до видобутку.

Видобуток компресора — процес нескладний, але треба до нього підійти уважно і акуратно, інакше в наслідку можуть бути проблеми. Перше що треба зробити — плоскогубцями або бокорезами відкусити мідні трубки, які йдуть до грат охолодження, з припуском не менш 10 см., а краще — по максимуму, потім зайві трубки знадобляться (на деяких типів компресорів на трубках закріплена металева табличка з вибитими цифрами — не викидайте її, вона теж може стати в нагоді). Причому трубки треба саме відкусити! Не в якому разі не можна пиляти, стружка обовьязково потрапить всередину, тоді ваш компресор може сильно захворіти і померти. При відкушуванні трубки заплющатся, можна цього не боятися, та й допоможе не облитися маслом при транспортуванні.

На цьому етапі можу порекомендувати на шматочок чистого паперу вилити краплю олії з компресора і подивитися його на наявність металевих частинок. Якщо в маслі помічаються порошинки серебрянки — можна далі не продовжувати, і вшанувати хвилиною мовчання світлу памьять загиблого агрегату.

Друге і найголовніше — компресор складається не тільки з залізяки, у нього є ще один і дуже важливий орган — пусковий реле. Реле виглядає як маленька чорненька (іноді біленька) коробочка, окремо прикручена гвинтиками поруч з компресором, в неї і з неї йдуть проводки. Потрібно акуратно відгвинтити реле від холодильника, і точно так само акуратно відьєднати розьєм який йде від реле до тушки компресора (це ставитися до старих горщиках, у інших типів компресорів реле може бути незнімним). Вхідні 2 дроти швидше за все доведеться відкусити, вони все одно не йдуть на пряму до вилки. Є ще один важливий момент — треба запамьятати або позначити в якому становищі було прикручено реле, де верх і низ, воно буває і підписано, але не завжди. Чому важливо — про це нижче.

Ну і нарешті третій — за допомогою 2 ключів на 12 відкручуємо тушку компресора від холодильника. Він зазвичай прикручений 4 болтами з гайками, через гумові прокладочки. Бажано весь цей комплект кріплення і гумок забрати з собою, може стати в нагоді при подальшій підготовці до роботи.

Глава друга: підготовка (одомашнення).

Отже, ви тільки що добули свій компресор, перемазані брудом і маслом, з подряпаними і відтягнутими до колін руками, втомлені але задоволені нарешті дотягли до його будинку. Тепер можна приступати до підготовки компресора до роботи. Перше що потрібно зробити — контрольний пуск. Одягаємо розьєм реле на контакти в корпусі компресора. Орієнтуємо і тимчасово закріплюємо реле на горизонтальній поверхні, можна навіть скотчем приклеїти. Головне — закріпити реле так, як воно стояло в холодильнику, воно працює на причепі земного тяжіння і нагріву пластин. Якщо неправильно зорієнтувати його, або просто кинути на вазі — воно не спрацює правильно, і це може скінчитися фатально як для реле, так і для обмоток мотора компресора.

Акуратно і за допомогою ізоляційної стрічки прикручуємо до вхідних в реле проводам тимчасовий провід з вилкою. Настійно рекомендую замотати місце скрутки ізолентою, від цього залежить ваша безпека і життя. Моделістів і так мало, давайте дорожити ними і собою. Заплющенние трубки потрібно обжати плоскогубцями, вони розійдуться в сторони і звільнять прохід повітря.

Коли все готово і закріплено — можна встромляти вилку в розетку.  

Дивись ще:

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.