Яндекс.Метрика

Гнучкий радіожук

Нещодавно до рук потрапив старий мобільний телефон в неробочому стані. У результаті він був розібраний на запчастини. З очей не вислизнув шлейф цікавої форми з смд компонентами. У підсумку, недовго думаючи вирішив виготовити радіожучок на гнучкій платі. Для жука вибрав найпростішу схему, оскільки жук робив тільки як пробну версію.

Гнучкий радіожук

У схему був доданий мікрофонний підсилювач на малопотужному транзисторі для збільшення чутливості мікрофона, але як потім виявилося даремно, оскільки різниця з підсилювачем і без нього була незначною, тому на ваш розгляд пропоную схему без мікрофонного підсилювача. Це, мабуть, найпростіша з усіх відомих схем. Передавач виконаний усього на одному транзисторі серії кт 368. Контур містить 5 — 6 витків дроту діаметром 0,7 мм,. Антеною служить шматок дроту з довжиною 8 — 10 мм (якщо зробити довше порушується частота), Мікрофон звичайнісінький, був знятий з цього ж телефону. Електретні мікрофони в собі вже мають один каскад підсилювача, тому можуть забезпечити чутливість до 5 метрів без додаткового мікрофонного підсилювача.

Гнучкий радіожук
Гнучкий радіожук

Після перевірки схема була перенесена на гнучку плату. Жук зібраний з використанням смд компонентів, але новачкам раджу використовувати для початку звичайні радіодеталі. Діапазон живлячих напруг від 3 — х до 9 вольт. Дуже зручно живити жучок від крони з напругою 9 вольт. Струм споживання не більше 9 мА, тобто звичайної крони вистачає на 3 — 4 дні безперервної роботи жучка.

Гнучкий радіожук
Гнучкий радіожук

Пристрій зберігає працездатність навіть тоді, коли напруга харчування знижується до 2 — х вольт. Правда дальність жучка вийшло невелика, всього 40 метрів за прямої видимості. Ловив на китайський приймач за 150 рублів.

Дивись ще:

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.