Яндекс.Метрика

Фундамент будинку своїми руками.

  Фундамент — це найголовніша частина будь-якого будинку, підхід повинен бути серйозним і економити тут ніяк не можна. Для зведення фундаменту нам знадобляться такі матеріали:
1. Дошки для опалубки. Бажано використовувати обрізну дошку.
2. Бруски дерев’яні клини.
3. Цвяхи або саморізи.
4. В’язальний дріт.
5. Арматура. Товщина залежно від навантаження і величини фундаменту.
6. Бетон. Цемент в бетоні повинен бути високої якості . Так само цемент має бути високої марки і краще на цьому не економити.
7. Пісок для подушки під фундамент.
8. Мотузка для розмітки.
9. Водяний рівень.

razmetka-fundamenta
 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Спочатку необхідно розмітити ваш фундамент. Для цього використовуйте шматки арматури і мотузку. Обов’язково поміряйте діагоналі, вони повинні бути однакові. Розмітити необхідно як зовнішні контури так і внутрішні. Після цього майданчик необхідно вирівняти, використовуємо для цього водяний рівень. Після можете приступати до викопування котловану. Копати треба на однакову глибину, дно також повинно бути по горизонту, перевіряємо рівнем.
Ось ми і викопали котлован, тепер необхідно створити подушку з піску для пом’якшення навантаження на низ фундаменту. Для цього на дно насипається пісок і утрамбовуємо його дошкою при цьому поливаючи водою.

opalubca
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Тепер приступаємо до виготовлення опалубки. Для виготовлення щитів опалубки слід враховувати наступне: довжина щита повинна бути менше боку фундаменту на товщину дошки. Забиваємо цвяхи з внутрішньої сторони опалубки.
Виготовивши щити, виконуємо виготовлення самої опалубки. З’єднувати щити з торця краще саморізами: вони краще стягують дошки. По стінках щити опалубки закріплюються розпірками з допомогою кілочків. Чим більше розпірок, тим спокійніше поводиться опалубка під час заливки бетону. Наша опалубка повинна бути вище заливки. На дно траншеї укладають цеглу.

армирование фундамента
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Приступаємо до виготовлення армування, без цього не буде фундаменту. На цеглини, відступивши від стінок опалубки п’ять см, кладемо арматуру в два ряди. За допомогою в’язального дроту приєднуємо горизонтальні перемички (приблизно через кожні сорок сантиметрів). До кутах утворилися осередків прикріплюємо вертикальні арматурні прути. І знову — прив’язуємо горизонтальні прути. Кладемо Наверх поперечні шматки арматури, такі ж, як знизу. Бажано, щоб вийшло два ряди клітинок. Не забуваємо відразу провести необхідні комунікації та вентиляцію цоколя, для цього вставляємо пластикові труби горизонтально в потрібних місцях, після заливки ви без праці проведете все що захочете).
  Підготовчі роботи закінчені. Можна приступити до заливання фундаменту. Підраховуємо необхідний об’єм розчину. Для цього множимо периметр з перегородками на H фундаменту і товщину стін.
  Заливаємо Бетон у опалубки за один прохід без шарів. Щоб не було порожнеч користуємося спеціальним вібратором або палицею.

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.