Яндекс.Метрика

Фенечка з написом

Багато людей мріють мати фенечку з написаним своїм ім’ям або назвою улюбленої команди чи ще якоїсь написом, що має для них особливого змісту.

Слід зазначити, що плетіння фенечек — це досить легка справа, якщо зрозуміти і засвоїти ази.

І так, приступимо.
Вам знадобиться листик із зошита в клітинку, нитки (муліне або будь-які для вишивання), товстий скотч і трохи часу.
Для початку необхідно визначитися з написом, яку ви будете плести. У прикладі буде плестися напис «YNWA», що в скороченні означає девіз футбольного клубу Ліверпуль.
Для того, щоб не заплутатися в процесі плетіння і не тримати картинку в голові, краще всього зробити схему на листочку папері. Зручніше робити її на звичайному листку із зошита в клітинку. Кожна клітинка означатиме один вузлик. Обираєте у скільки ниток будете плести і відповідно такої висоти у вас буде ваша напис.

fenechka-s-nadpisju_1

На представленому малюнку видно напис і з лівого боку прописані номери ниток. Наш приклад буде мати висоту в 9 ниток. Кожна клітинка позначає один вузлик виділяється кольору, яким буде написала напис.
Далі потрібно визначитися з квітами і нитками. Варто відзначити, що для кожного вузлика є можливість бути двох кольорів: тієї нитки, якої плететься, і тієї, яка взята за основу. Тобто у кожного стовпця може бути свій колір, але ми взяли два кольори: одні для фону (жовтий) і один для напису (червоний). Т.к. висота напису буде дорівнює девьяти, то потрібно взяти девьять ниток кольору написи (червоного) і одну довгу нитку кольору фону (жовтого). Повьязуємо їх разом вузликом і закріплюємо на столі скотчем, як це показано на малюнку.

fenechka-s-nadpisju_2

Починаємо плетіння. Перший ряд буде повністю жовтим, під колір фону. У праву руку беремо жовту нитку і завьязуємо вузликом її на першу червону нитку, затягуємо.

fenechka-s-nadpisju_3

Так робимо на кожну червону нитку по два вузлика жовтою. Не лякайтеся, якщо перший ряд вийде не особливо рівним і нитки ще не захочуть вибудовуватися точно по черзі. Доплетаем один ряд. Для того, щоб сплести наступний радий потрібно плести так само вузликами, але тільки жовта нитка буде розташовуватися зліва від червоних і отже вузлик теж буде плестися зліва.

fenechka-s-nadpisju_4

Таким чином виходить, що жовта нитка накриває червону в сторону, збігається зі стороною в яку плетемо. А для того, щоб зробити корисний вузлик нам потрібно просто заплести вузлик червоною ниткою (тієї, яка йде по черзі) над жовтою в сторону, протилежну плетіння. На малюнку показано початок плетіння букви N. Плетіння ведеться в цьому ряду в праву сторону, отже червона нитка перекидається в ліву сторону.

fenechka-s-nadpisju_5

У підсумку виходить так.

fenechka-s-nadpisju_6

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.