Яндекс.Метрика

Електровипалювачі

jelektrovyzhigatel_1

Невелика розпечена спіраль, що живиться електричним струмом, в умілих руках перетворюється на своєрідний олівець, яким випалюють на дереві різні зображення. Це електровипалювачі.

Для його виготовлення вам будуть потрібні:

трансформатор, що знижує напругу з 220 В до 2-4 В, 1,5-2 м багатожильного дроти (електрошнура), ізоляційна стрічка, ніхромову провід діаметром 0,5 — 0,8 мм довжиною 60-80 мм , деревьяна заготовка діаметром 30 мм або відрізок текстоліту або фанери товщиною 7-9 мм, гвинти і гайки МОЗ, дрібні шурупи, смужки латуні товщиною 1 мм, шпагат. Пропонуємо увазі читачів два варіанти електровижігагеля, причому кожен відрізняється простотою, надійністю і безпекою в роботі.
Перша конструкція. З дерев’яного бруска 30X30 мм виточите на токарному верстаті ручку або скористайтеся готової від будь-якого інструменту.

По центральній осі ручки просвердліть отвір діаметром 7-10 мм для електричного дроту.
Виріжте з листової латуні дві пластини-тримача, просвердліть в них по два отвори діаметром 3 мм і зігніть під прямим кутом. Надавши їм форму, показану на кресленні, прикріпіть їх дрібними шурупами до торця ручки і підведіть під головки оголені кінці електрошнура, протягнувши його через отвір. З протилежного боку утримувачів встановіть затискачі для нихромовой дроту — два гвинти МОЗ з шайбами і гайками. Кінці нагрівача зігніть в кільця діаметром близько 3 мм і затисніть між пластинами і шайбами.
Друга конструкція. Ручку виготовте з текстоліту або фанери товщиною 7-9 мм, просвердлите чотири отвори діаметром 3 мм і закріпіть пластини-тримачі з латуні. До крайньої парі гвинтів утримувачів підключіть електричний дріт, прокладете його вздовж ручки, обмотайте в кілька шарів ізоляційною стрічкою, а потім поверх неї — шпагатом.
Електровипалювачі підключають до понижувальної обмотці трансформатора (спочатку на 2 В). Дужка загостреного вигину нихромовой дроту должка загострюватися до трохи червонуватого кольору. Якщо світіння її буде дуже яскравим, нагрівач швидко перегорить. Щоб цього не сталося, змінюють довжину нагрівального елемента від 60 до 80 мм і величину напруги, що подається.

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.