Яндекс.Метрика

Екстрактор для паяння своїми руками

При роботі з паяльником виділяється багато різних сполук ширяють у повітрі, природно не сприятливо позначаються на здоровьї людини. Більшість радіо любителів працюють в закритих приміщеннях і часто буквально дихають цими шкідливими сполуками. Щоб істотно зменшити вміст шкідливих речовин я пропоную зробити простий —Екстрактор для паяння.
Ось приміром-промисловий-варіант:Коштує він досить прілічно.В-причепі-нічого складного. Вентилятор і фільтр в герметичному корпусі. А де взяти фільтр? — Запитаєте Ви. Фільтр вугільний можна купити в магазині, або фільтр для екстрактора, або фільтр для домашньої витяжки.
При створенні Вашого екстрактора буде краще, якщо буде дотримуватися дана умова:

Тобто площа фільтру має бути-больше-площі вентилятора рази 2-3. Тоді вентилятор і фільтр буде найбільш-ефективно-працювати!
Я купив фільтр для домашньої витяжки та обрізав до потрібних мені розмірів:

Ну а корпус можна зробити з чого завгодно: коробка з під соку, пластикова пляшка, коробка з під взуття, на-кінець-з мильниці.

До речі-о мильниці, ось схожий варіант МІНІ екстрактор зробленого із залізної коробочки:

Робочий елемент у екстракторі — маленький вентилятор від ПК. Для нього зібрана невелика схемою — стабілізатор:

Дві батарейки типу "крона" = 18 вольт.

Фільтруючий елемент, вентилятор, решітки. Всі приклеюється гарячим клеєм або будь-яким іншим, який буде тримати. Вугільний фільтр для сього екстрактора можна взяти з протигаза або-респіратора.

Перевірка в роботі:

Відео інструкція:

Але не забувайте: чим більше екстрактор, тим більше він фільтрує. Отже робити міні екстрактор не зовсім практично!

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.