Яндекс.Метрика

Декупаж тарілки

У цьому майстер-класі я розповім вам, як просту тарілку перетворити в декоративний предмет інтерьєру, використовуючи техніку «декупаж» і техніку точкового розпису.

Для роботи нам знадобиться:
1. Тарілка скляна.
2. Серветка щільна, 3-х шарова.
3. Акриловий лак для художніх робіт.
4. Акрилові фарби для художніх робіт.
5. Контури по склу та кераміці фірми «Сонет».
6. Клей будівельний ПВА.
7. Кисті.
8. Наждачний папір «нулевка».

роботи нам знадобиться

Крок 1. Розкладаємо серветку, кладемо поверх неї тарілку, вибираємо фрагмент, яким будемо декорувати тарілку, обводимо і вирізаємо його. Від вирізаного фрагмента відокремлюємо верхній шар з малюнком, з ним ми і будемо далі працювати.

обводимо і вирізаємо

Крок 2. Приклеювання серветки. Для цього треба вимити тарілку з будь-яким миючим засобом і висушити. Перевернути тарілку догори дном і покласти на неї серветку малюнком вниз. Далі акуратно віяловій пензлем капаем воду на серветку до повного її намокання. Після цього пальцями або пензлем розгладжуємо серветку по тарілці, прибираючи зьявилися складки і повітряні бульбашки. Потім розводимо клей ПВА до рідкого стану і наливаємо трохи клею в центр тарілки. Від центру до країв починаємо промазувати серветку, особливо ретельно роблячи це по краях. Все робити треба дуже обережно, легкими дотиками, тому що мокра серветка легко тягнеться і рветься! Потім сушимо серветку феном.

кладемо поверх неї тарілку
Приклеювання серветки
пензлем капаем воду
трохи клею в центр тарілки

Ось так виглядає наклеєна і висушена серветка.

наклеєна серветка
висушена серветка

Крок 3. ВАЖЛИВИЙ! Лакування серветки. Лакування захистить серветку при подальшому грунтуванні від просочування фарбою і додасть малюнку насичений колір! Проклеєну і висушену серветку покриваємо акриловим лаком в 2 шари з просушуванням феном кожного шару. Після лакування за допомогою наждачного паперу знімаємо зайві шматки серветки по краях і обережно зашкуріваем залишилися складки.

Лакування серветки
Лакування серветки лаком

Крок 4. Грунтування. На висушену залакувати серветку за допомогою шматочка поролону наносимо білу акрилову фарбу методом «стусана». Перший шар повинен бути тонким, його сушимо феном, наносимо другий шар і також сушимо. Далі тарілку можна покрити акриловою фарбою, за кольором підходить під вашу серветку, і залакувати, щоб зворотна сторона тарілки також виглядала красиво.

Грунтування
Грунтування своїми руками

Крок 5. Розпис контурами. У даному випадку малюнок серветки обведений по склу контурами золотого і срібного кольору в техніці точкової і контурної (суцільний) розпису, що додало тарілці додаткову декоративність.

Розпис контурами
контурами золотого і срібного кольору

Дивись ще:

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.