Яндекс.Метрика

Декупаж досточки з Парижем

Така обробна досточка, декорована в техніці декупаж, може стати чудовою прикрасою кухонного інтерьєру, а також вона може служити за своїм прямим призначенням — для різання продуктів. З одного боку дошка декорується декупажной серветкою і покривається лаком, а з іншого — залишається чистою і придатною до використання.

Отже, які матеріали будуть потрібні для виготовлення такої досочки?

1. Дерев’яна заготовка.
2. Декупажний серветка (або декупажний карта).
3. Грунт.
4. Акрилові фарби.
5. Кисті, ножиці, губка (спонж), керамічна тарілка або палітра, щоб змішувати фарби.
6. Клей ПВА (або спеціальний декупажний клей).
7. 3D-Пригощають (або прозорий обьємний гель-контур).
8. Акриловий лак (або фінішний лак для декупажу).

Перший етап. Насамперед, необхідно загрунтувати нашу заготовку, щоб фарба і серветка краще лягли на поверхню, а готовий виріб прослужило довше. Використовувати потрібно білий грунт для дерева і картону. Якщо у вас немає грунту, заготовку можна пофарбувати білою акриловою фарбою, щоб крізь серветку не просвічує дерево. Покривати заготовку грунтом або фарбою можна будь синтетичної пензлем. Коли вся передня сторона заготовки буде покрита грунтом, залишаємо її до остаточного висихання.

dekupazh-dosochki-s-parizhem_1
dekupazh-dosochki-s-parizhem_2

Другий етап. Тепер можна приступати до нанесення декупажной серветки. Для цього вирізаємо відповідний за розміром мотив і відокремлюємо від нього 2 нижніх шару, залишаючи тільки верхній тонкий шар з картинкою.

dekupazh-dosochki-s-parizhem_3

Щоб серветка лягла рівно, без бульбашок повітря і зморшок, її можна наносити на заготівлю за допомогою звичайної води. Капаємо трохи води в центр серветки і починаємо рухатися мокрою кистю від центру до країв, стежачи за тим, щоб серветка рівно лягала на досочку.

dekupazh-dosochki-s-parizhem_4

Якщо зморшки або бульбашки повітря все ж утворюються, серветку можна обережно підняти, потягнувши за сухою край, і знову розгладити пензлем. Підійшовши до країв серветки, так само обережно «приклеюємо» їх водою один за іншим.

dekupazh-dosochki-s-parizhem_6

Після цього можна приступити до теперішнього приклеюванню серветки. Беремо декупажний клей або клей ПВА (його можна трохи розбавити водою) і акуратно наносимо поверх мокрої серветки. Чекаємо висихання.

Третій етап. Так як серветка займає не всю поверхню заготовки, вільні ділянки теж потрібно задекорувати. Для цього розмішуємо на зворотному боці керамічної тарілки або на палітрі акрилову фарбу необхідного кольору. У даному випадку використовувався світло-сірий колір, отриманий змішуванням білої і чорної фарби. Зафарбовуємо фарбою верхню частину досочки, а також акуратно фарбуємо боковини.

Щоб створити ефект плавного переходу фарби в серветку і приховати її межі, скористаємося звичайної поролоновою губкою. Вмочуємо губку в сіру фарбу і проходимся їй по краю серветки «чпокающімі» рухами. Також, щоб додатково прикрасити заготовку, можна знову ж за допомогою губки і срібною акрилової фарби пройтися по всьому краю досочки. Найдрібніші срібні іскорки додадуть виробу більш «ошатний» вигляд.

dekupazh-dosochki-s-parizhem_7
Четвертий етап. Коли заготовка повністю висохне, візьміть 3D-Пригощають або прозорий обьємний контур і обведіть їм об’єкти на зображенні, які ви хочете візуально виділити. У даному випадку була виділена Ейфелева вежа і напис «Paris».
dekupazh-dosochki-s-parizhem_10

Після висихання 3D-Пригощають стає прозорим і створює обьємний ефект. Сохне він досить довго, тому що наноситься товстим шаром. Тому заготовку можна спокійно залишити на ніч, а наступного дня покрити в 2-4 шари акриловим або фінішним лаком для декупажу. Не шкодуйте лак, якщо ви збираєтеся надалі використовувати досочку для різання продуктів, тому що її доведеться мити. Краще захистити роботу чотирма шарами лаку. Якщо ж ви плануєте використовувати досочку просто для прикраси кухні, можна обмежитися і двома шарами. Кожен шар просушується 20-30 хвилин, остаточно лак висихає за добу.

Ну, от і все, досочка з Парижем готова! Тепер вона зможе прикрашати вашу кухню і радувати око.

dekupazh-dosochki-s-parizhem_11

dekupazh-dosochki-s-parizhem_12

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.