Яндекс.Метрика

Боротьба з мухами (липучка, і все таке)

Хто ж такі мухи і як з ними боротися?

Я думаю що всім знайомі ці надокучливі комахи. І всі ми (або майже все) знаємо як з ними боротися, це — кріплення на кватирки сітки (в крайньому випадку тюлі), розвішування липких стрічок від мух і цього достатньо. Головне не допускати по можливості залишення відкритих дверей і вікон. Але якщо все-таки мухи вже у вас вдома, можна порадити деякі способи їх виведення. —

У природі існує багато різних видів мух. Однак найбільше поширена кімнатна муха. У гниючих покидьків, в гнилих овочах, в смітті муха відкладає за один раз до 100 яєць, з яких через кілька годин виходять личинки. Через кілька днів личинки заляльковуються, а потім з них зьявляються мухи. На все це потрібно близько шести днів. Середня тривалість життя мухи 35-40 днів.
У мухи на підставі кожної лапки є усіяна волосками клейка подушечка, яка дозволяє комасі вільно пересуватися по гладких стінах і стелях. На цих клейких подушечках (як, втім, і на інших частинах тіла) муха переносить величезна кількість мікроорганізмів. На одній мусі можна виявити кілька мільйонів різних мікроб, в тому числі і хвороботворних. Мухи можуть переносити збудників таких небезпечних захворювань, як дизентерія, сибірська виразка, холера, туберкульоз, черевний тиф.

Перше і основне умова боротьби з мухами — чистота. Якщо в кімнатах і на кухні чисто, підлоги підметені, на столі немає крихт і залишків їжі — мухи тут рідкі гості.

Щоб вигнати з кімнати налетіли мух, рекомендується хвилин на 10-15 щільно завісити вікна. Потім швидко відкрити кватирку, залишивши всі інші частини вікна затемненими. Мухи попрямують на світло і вилетять з кімнати.

Помічено, що мухи бояться протягів, тому треба частіше провітрювати приміщення. Якщо мухи проникають в кімнату з вулиці, вікно слід затягнути сіткою.
Влітку при митті вікон і підлоги потрібно додавати до води трохи гасу.

Отруйні суміші від мух:
1) на склянку води взяти 1 г сахарину і 10 г меду. Просочити цим складом папір і висушити. При користуванні покласти папір в тарілку і змочити водою,
2) взяти 40 г цукру на півсклянки молока і додати 40 г порошку чорного перцю. Цією сумішшю просочити папір,
3) скласти суміш з 1 ложки формаліну, 5 ложок солодкої води і 3 ложок молока. Суміш розлити по тарілках, а посередині покласти шматочок хліба,
4) порошок ДДТ або гексохлоран розвести водою, і отриманою рідиною протерти стіни і вікна кімнат, убиралень,. Сміттєвих ящиків. Обробка ДДТ діє до 3 місяців, а гексохлорана — дещо менше.
Обидва препарати рекомендується чергувати, інакше організм мухи пристосовується і на новий виводок отрути не діють.
Кімнатні мухи бояться запаху пижма-якщо в кімнату помістити цю рослину, мухи полетять.
Також можна позбавлятися від комах в будинках за допомогою мьясоїдних рослин. Рослини, які ловлять комах, не вимагають особливого догляду. Особливо ефективні як мисливців на мух росичка, жірянка і венерина-мухоловка. Той, хто побоюється токсичних хімічних засобів і вважає «неестетичними» липучки, може спробувати позбутися непроханих гостей у своєму будинку, поставивши на підвіконня горщики з рослинами-мисливцями.
Липучка від мух.

Липку стрічку для знищення мух можна приготувати і самим. Для цього в залізну банку кладуть 30 г каніфолі і 20 г касторової олії, поміщають банку в гарячу воду і гріють до тих пір, поки вміст не розплавиться. До отриманої маси додають трохи меду або варення, після чого намазують пензлем на щільний папір.
Ось ще кілька рецептів клейких складів: 1. 200 г каніфолі, 50 г скипидару, 100 г касторової олії, 50 г цукрового сиропу або патоки-2. 300 г каніфолі, 200 г лляної олії, 60 г меду-3. 300 г соснової смоли, 150 г лляної олії, 10 г воску, 50 г меду або цукрового сиропу-4. 400 каніфолі, 100 г неочищеного меду, 200 г касторової, машинного або вазелінового масла, 40 г гліцерину.
Всі ці суміші готуються за єдиним принципом: на водяній бані розтоплюють смолу або каніфоль, додають інші компоненти і гарячими наносять на папір.

Дивись ще:

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.