Яндекс.Метрика

Берегиня з ниток

Прикмети та повір’я існують в людській підсвідомості з незапам’ятних часів. Ще давним-давно наші предки — слов’яни прагнули до гармонії з навколишнім світом, роблячи обереги, звертаючись до природних сил з проханням підтримати, допомогти в нелегкій повсякденній праці і важливих діяння.

Не дарма прославився цей великий народ, здавна складали легенди і байки про силу непереможною слов’янської землі. Наші предки вірили в існування добрих і злих сил, і просили допомоги у покровителів, створюючи своїми руками чудодійні обереги. Вони були різних кольорів і розмірів, виконані з підручних матеріалів.

Одним з популярних в той час оберегів, що допомагають здобути перемогу на війні і відганяють злих духів, були так звані БЕРЕГИНІ. Їх клали в колиску до малюків, які постійно вередували і погано спали, ховали під поріг, щоб у будинок не пробралася зла сила, підносили воїнам, котрі збираються на захист свого народу.

В даний час цей символ втратив своє первісне призначення і несе в собі більше естетичну функцію, ніж захисну. Така виріб прикрасить ваш будинок напередодні свята, казковий ангелок — БЕРЕГИНЯ — може стати прекрасним подарунком, зробленим своїми руками і з вкладеною частинкою душі.

Давайте розглянемо незвичайний, але простий спосіб виконання БЕРЕГИНІ з ниток. На роботу ви витратите не більш години, але результат того вартий.

Для початку беремо дві котушки звичайних ниток, бажано контрастних за кольором, віддавайте перевагу тонам за своїм смаком. Це кольори майбутньої вироби. Намотуємо їх на заздалегідь підготовлені прямокутні заготовки з картону (один великий 6-7 см — для тіла, другий трохи поменше 3-4 см — для крилець) таким чином, як показано на картинці.

Берегиня з ниток
Берегиня з ниток
Берегиня з ниток

Чим більше ви ниток накрутіть на картонку, тим пишніше і красивіше буде ваша берегиня. Після чого зафіксуйте одну сторону більшої частини вузлом іншою ниткою. Це буде початок голови підробки. Зафіксувавши, розріжте ножицями протилежний від вузла край, як показано на фото.

Берегиня з ниток
Берегиня з ниток

Нитки, намотані на маленьку картонку, розріжте з обох сторін, повинен вийти пучок волосків.

Берегиня з ниток
Берегиня з ниток

Зафіксуйте голову берегині, відступивши від верхнього вузла невелику відстань, і зав’яжіть вузол контрастною за кольором ниткою.

Берегиня з ниток
Берегиня з ниток

Після цього ваше виріб повинен стати схожим на пензлик або мітлу. Розділіть ворс кисті і вставите поперек її заготовку для крилець, замотайте, зміцнюючи становище ниткою іншого кольору, і ось берегиня майже готова.

Берегиня з ниток

Залишилося тільки обрізати стирчать краю ниток і прикрасити оберіг бісером або паєтками, закріпленими на клей.

Берегиня з ниток
Берегиня з ниток

А наш прекрасний оберіг нехай радує вас теплом і захистом, приносячи щастя!

Дивись ще:

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.