Яндекс.Метрика

Батик — красиво і вишукано

Вам подобається займатися творчістю, але ви не професійний художник?

Тоді розпис на тканині спеціальними фарбами — заняття для вас. Це просто, красиво, вишукано. Ви можете прикрасити свій будинок власноруч зробленими картинами. Ви можете подарувати свої картини коханим людям. Не варто соромитися. Не потрібно комплексувати. Сміливіше беріться за роботу і результат вас не розчарує.

Існує багато різновидів батика (холодний, гарячий, вузликовий і т.д.) Багато із способів досить трудомісткі, забирають багато часу, вимагають професійних навичок.

Сьогодні — дуже простий і доступний майстер-клас. Виходить прекрасний результат без особливих зусиль і без трудомістких маніпуляцій: кипьятіння тканини, пропарювання її над парою і так далі. Цей спосіб освоїть будь-який з небайдужих людей, готових творити, йти на експерименти. Батик стане вашим улюбленим хобі.

Для виготовлення картини вам знадобляться спеціальні фарби, спеціальний контур і спеціальний розчинник для фарби. Все це продається в спеціалізованих магазинах і на етикетці вказано призначення. Ще вам знадобляться кисті, тканина, підрамник, кнопки. Для того, щоб розводити фарбу, а так само набирати її пензликом перед нанесенням на тканину, зручно користуватися ємністю для заморожування льоду (для коктейлів).

Для виготовлення картини вам знадобляться
ємність для заморожування льоду

Тканина для батика повинна бути тільки натуральною. У нашому майстер-класі це буде атлас. Перед тим, як почати малювати картину, тканину потрібно намочити в теплій воді, потримати там деякий час. Потім висушити і пропрасувати праскою. Робиться це для того, щоб тканина легко можна було натягнути на підрамник. Крім того, треба враховувати, що натуральні тканини дають усадку і ваша картина при наступному пранні може стати менше за розміром.

намочити в теплій воді
пропрасувати праскою

Потім тканину закріплюємо кнопками на підрамнику.

тканина закріплюємо кнопками

Вибираємо вподобану картинку. Новачкам слід починати з квітів: вони естетично виглядають і малювати їх не важко. Можна взяти за зразок малюнок на листівці, а можна проявити фантазію самому. Ви можете нанести малюнок олівцем. Якщо впевнені в твердості своєї руки, то беріть одразу контур, сміливіше і у вас все вийде!
Після того, як контур добре просох, берете пензлик і фарби і наносите фарби в область малюнка, не виходячи за межі контуру. Фарба такий спосіб не буде розтікатися по тканині.

наносите фарби в область малюнка
наносимо фарбу пензликом

Після того, як фарба добре просохла (а час її висихання вказано на етикетці), ви виймаєте тканину з підрамника і обережно пропрасовуйте її з вивороту праскою.

Ось і все!

Батик стане улюбленим хобі

При такому способі не потрібно кипьятити тканину або пропарювати над парою. Картину при необхідності можна сміливо прати в теплій воді з милом, сушити і прасувати. Це особливо важливо, якщо ви розписуєте диванні подушки, які потребують частої пранні.

У вас вийшла чудова картина!

Удачі, початківець художник!

Дивись ще:

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.