Яндекс.Метрика

Акваріум в стіні

При будівництві перегородок в новому будинку в голову мені прийшла одна ідея з розширення простору — це в монтування в стіну акваріума.

Акваріум в стіні
Акваріум в стіні

Перегородку кухонного приміщення від коридору я мав намір на початку зробити суцільною конструкцією товщиною близько 12 сантиметрів, з дверним отвором. Але захотілося отримати легку і оригінальну перегородку.

По перше я збільшив отвір в кухню майже до 2 метрів і далі вирішив зробити наскрізну нишу під акваріум. Монтаж стіни я справив з комбінованих матеріалів. Мені знадобилися не тільки металеві станів профілю, але дошка і ДСП. Спочатку треба визначитися з розмірами ниші.

Сучасні акваріуми є стандартного розміру і виконані на замовлення. Стандартні досить невисокі і широкі. На замовлення виготовлять будь-якого розміру і ємності, а ціна буде цілком адекватною. Я виходив з таких аспектів: зовнішній вигляд, зручність чищення і надійність конструкції.

Зовнішній вигляд акваріума поліпшується, виходячи з великої довжини і висоти, але зручність чищення та фільтрації буде при цьому програвати. Тому висоту слід робити максимально 0,65-0,7 метра, довжину близько 1-1,5 метра, а ширину 0,25-0,4.

Я вибрав наступні габарити довжини / висоти / ширини — 1,05 м / 0,68 / 0,25 метра. Моя порада краще збільшити довжину і ширину і отримати ємність близько 300 літрів, акваріум буде виглядати більш ефектно, а його мешканцям буде комфортніше в ньому проживати.

Акваріум в стіні

Після того як з габаритами водойми визначилися, монтуємо повністю стіну.

Знизу і зверху я використовував звичайні напрямні для профілю у вигляді літери «П», шириною 30 міліметрів. Після того як я їх закріпив один від одного по глибині майбутньої ніші, щоб отримати товщину стіни 25 сантиметрів, а з урахуванням монтажу гіпсокартону це ще за мінусом 2-2,5 сантиметра. Стіна повинна бути в деяких місцях скріплена поперечно, щоб уникнути прогину від великої ваги, адже це близько 350 кілограм.

Поруч з нишею я використав не звичайний профіль з металу, а обрізну дошку, після чого обкрутив отриманий отвір ДСП. Звертаю увагу, що місце, де встановлюється акваріум, повинне бути надійно облаштовано, для посилення я використовував суцільне обрешітку дошкою стін під дном акваріума.

Нижній шматок ДСП слід перевірити рівнем, а збоку краще залишити зазори близько сантиметра. Для надійності і щоб уникнути зламів від прогину підстави, при установці акваріума, я підклав під його дно пінопласт від стельових панелей, товщиною близько сантиметра. Воду акуратно заливав за допомогою шланга, постійно стежачи за зміщенням корпусу акваріума.

Переді мною постало завдання — забезпечення чистки та підводу електрики до акваріума. Так як мені хотілося інтегрувати водойму в стіну з боку коридору і кухні, то я вирішив з боку коридору залишити доступ для чищення, підключення електроприладів та годування риб.

Акваріум в стіні

Надалі я не став робити ніяких люків, а елементарно повісив картину на місці отвору.

Акваріум в стіні

Гіпсокартон обклеювали шпалерами, тому наявну щілину між корпусом і стіною я заклав за допомогою звичайного пластикового куточка.

Робота з гіпсокартоном не вимагає величезного професіоналізму, але деякі нюанси просто необхідно знати. Для жителів столиці є організації, що виконують гипсокартонные работы в Киеве. Відчуваєте, що не справляєтеся — звертайтеся туди.

На кут наклеїв декоративну крихту з каменю «Змійовик» і мушлі.

Акваріум в стіні
Акваріум в стіні

В якості альтернативного дизайнерського ходу існує більш витратний, це використання декоративного каменю, яким можна зробити обробку по периметру акваріума. У мене залишився звичайний дверний наличник, якими я з боку коридору обрамити акваріум.

Акваріум в стіні

Установка освітлення і фільтрації залежить тільки від фантазії, так як електрична проводка підведена в закриту нішу.

Акваріум в стіні
Акваріум в стіні
Акваріум в стіні

Результат монтажу — прекрасний вигляд, ефект присутності мешканців, легкість і прозорість, додаткове освітлення коридору і кухні.

Один комментарий на “Акваріум в стіні”

Оставить комментарий

Вы должны авторизоваться для отправки комментария.